Dobre wiadomości dla kierowców. Na stacjach spadają ceny paliw

Stacja benzynowa | fot. shutterstock

Średnia cena benzyny spadła poniżej 5 złotych i obecnie wynosi 4,99 za litr popularnej „95”. W najbliższych dniach należy spodziewać się kolejnych obniżek.

Chociaż za tankowanie kierowcy płacą znacznie więcej niż rok temu, przecena na rynku naftowym pomału przenosi się również na stacje benzynowe. Od października jej cena spadła z 80 do 60 dolarów za baryłkę.

W porównaniu do minionego tygodnia na stacjach najbardziej potaniała benzyna Pb98 – jej średnia cena jest niższa o 6 groszy na litrze i wynosi średnio 5,31 zł.

O 5 groszy mniej tankujący płacą także za litr Pb95, wycenianej przeciętnie na 4,99 zł/l. Tym samym na większości stacji detaliczne ceny benzyny 95-oktanowej powróciły do poziomów poniżej 5 złotych za litr, ostatni raz notowanych w maju tego roku.

W ślad za taniejącymi benzynami spadła również o 2 grosze cena gazu samochodowego, za którego litr kierowcy płacą dziś przeciętnie 2,49 zł.

– Z przeprowadzonego w tym tygodniu badania cen paliw na stacjach wynika, że detaliczne ceny diesla nie spadają tak dynamicznie jak w przypadku benzyn – czytamy w raporcie ekspertów e-petrol.pl.

Na razie nie wiadomo, jak długo ceny na stacjach paliw będą spadać.

Źródło: e-petrol.pl2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Te obniżki powinny już być 2tyg temu. Jednak system dziania jest zawsze ten sam. Jak na giełdach ceny idą w górę to po kilku dniach widzimy to na dystrybutorach. Jak na giełdach ceny spadają to czekamy 2-3tyg….

  2. Pytanie tylko dlaczego dopiero teraz tanieje paliwo na stacjach jak ceny za baryłkę spadły już 2 tyg temu…