Dobra wiadomość dla podróżujących! Jeszcze w tym roku otworzą nowy punkt paszportowy w woj. lubelskim

paszport
Paszport | fot. Adobe Stock

Obecnie punkty paszportowe w województwie lubelskim znajdują się w sześciu miastach. Już wiadomo, że jeszcze w tym roku wniosek o paszport złożymy w kolejnym mieście.

Punkt paszportowy w Świdniku

Na Lubelszczyźnie biura paszportowe funkcjonują w siedzibie Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie oraz w delegaturach w Białej Podlaskiej, Chełmie i Zamościu. Są też Terenowe Punkty Paszportowe w: Puławach i Kraśniku.

Już wiadomo, że paszportowa mapa Lubelszczyzny jeszcze w tym roku wzbogaci się o 7. punkt. Nowy punkt paszportowy powstanie w siedzibie Urzędu Miasta Świdnik przy ul. Stanisława Wyspiańskiego 27. Informacje te przekazał zastępca burmistrza Świdnika Marcin Dmowski.

„Będzie w Świdniku punkt paszportowy. Jest zgoda Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie. Teraz kwestie formalne, przygotowanie pomieszczenia w naszym urzędzie i może ruszać” – poinformował Marcin Dmowski.

Wniosek paszportowy będzie zatem można złożyć przy okazji wizyty w urzędzie.

Wszystkie paszporty wydawane w Polsce są paszportami biometrycznymi, zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Aby je wyrobić, konieczne jest osobiste stawienie się w urzędzie osobiście wraz z wymaganymi dokumentami.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.