Dobiegają końca prace przy remoncie chodników wzdłuż ul. Lubartowskiej

Remont chodników wzdłuż ul. Lubartowskiej
Remont chodników wzdłuż ul. Lubartowskiej | fot. Dominik Wąsik

Dziś upływa termin realizacji remontu chodników wzdłuż ul. Lubartowskiej w Lublinie. Już wiadomo, że prace przedłużą się, bo nie wszystko udało się zrobić.

Zgodnie z umową termin końcowy realizacji remontu chodników wzdłuż ul. Lubartowskiej upływa 7 października. Taki termin widnieje w umowie podpisanej przez miasto w lipcu. Zgodnie z zapisami, wykonawca miał 50 dni na realizację prac.

„Wykonawca nie wnioskował o przedłużenie terminu” – informuje Justyna Góźdź z biura prasowego Urzędu Miasta Lublin. Jednak już wiadomo, że założonego terminu nie udało się dotrzymać.

„Wystąpi opóźnienie w realizacji zadania – prawdopodobnie o jeden dzień. Sytuacja ta wynika ze zwiększonego zakresu względem umowy wykonania naprawy zatoki autobusowej” – wyjaśnia Justyna Góźdź.

Przyczyną opóźnienia jest zatoka autobusowa nieopodal Bramy Krakowskiej.

„W umowie przewidziano lokalne przebrukowanie. Wykonawca zadeklarował przełożenie całości. Prace te są bardzo czasochłonne i stąd wynika opóźnienie względem harmonogramu” – tłumaczy Góźdź.

Nowe chodniki na ul. Lubartowskiej

Remont dotyczy około 415 mb chodników po obu stronach ul. Lubartowskiej, na fragmencie od ul. Bajkowskiego do al. Solidarności. Zakres remontu objął wymianę nawierzchni chodników, zjazdów oraz miejsc postojowych wyznaczonych na części pasa drogowego przeznaczonej dla pieszych.

Chodniki dostały nową nawierzchnię z płyt betonowych o wielkości 50×50 cm, zaś zjazdy oraz miejsca postojowe powstały z kostki betonowej brukowej. Na całej długości remontowanego chodnika wymieniono krawężniki. Dodatkowo odmalowano kwietniki i kosze na śmieci.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.