Do szkoły wysłał maila z informacją, że w budynku znajduje się bomba. Został już zatrzymany

Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Policjanci z wydziału dw. z cyberprzestępczością KWP w Lublinie ustalili i zatrzymali 17-latka, który poinformował o bombie podłożonej w szkole. Jak się okazało alarm był fałszywy.

Do zdarzenia doszło 21 stycznia w szkole podstawowej w Stołpiu. Na skrzynkę mailową jednego z nauczycieli przyszła wiadomość e-mail o treści „PODKLADAM BOMBE W SZKOLE MUSICIE ZNALESC MACIE 30min”.

Dyrekcja szkoły otrzymała wiadomość przed rozpoczęciem lekcji, więc nie była konieczna ewakuacja. Pracownicy i uczniowie nie zostali wpuszczeni na teren szkoły, a lekcje w tym dniu zostały odwołane.

Policjanci ustalili, że jeden z uczniów podczas gry na komputerze kontaktował się z jednym z użytkowników poprzez komunikator internetowy. Podał mu dane do logowania na konto e-mail oraz kod do zmiany hasła.

Policjanci z Wydziału dw. z Cyberprzestępczością KWP w Lublinie po przeanalizowaniu danych z konta mailowego oraz dziennika elektronicznego szkoły wytypowali trzech użytkowników, którzy mogli mieć związek z wydarzeniem.

Dziś wykonywali czynności w ich miejscach zamieszkania. Zatrzymany 17-latek został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Chełmie. Za wywołanie alarmu bombowego grozi kara pozbawienia wolności do lat 8, wysoka grzywna i pokrycie kosztów działania służb na miejscu zdarzenia.

17-latek wywołał alarm bombowy w szkole podstawowej w Stołpiu | fot. KWP Lublin

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.