Do kupienia od banku dobry adres w samym centrum Lublina. Obniżyli cenę, bo nie ma chętnych

Kamienica Banku Pekao przy ul. Krakowskie Przedmieściu 64 wystawiona na sprzedaż
Kamienica Banku Pekao przy ul. Krakowskie Przedmieściu 64 wystawiona na sprzedaż | fot. Bank Pekao

Wystawiona na sprzedaż w wakacje zabytkowa kamienica przy Krakowskim Przedmieściu nie znalazła dotąd nabywcy. Zaporowa okazała się cena – 8,5 mln zł. Dlatego Bank Pekao zdecydował się obniżyć ją o 280 tys. zł.

Bank szuka kupca na kamienicę w centrum Lublina

O poszukiwaniach nowego nabywcy zabytkowej kamienicy pisaliśmy w sierpniu 2023 roku (tutaj). Bank Pekao S.A. wystawił na sprzedaż – z ceną wywoławczą 8,5 mln zł – działkę wraz ze stojącym na niej dwukondygnacyjnym budynkiem w centrum Lublina, przy ul. Krakowskie Przedmieście.

W ofercie do kupienia jest grunt w użytkowaniu wieczystym do 2089 roku o powierzchni 1 497 m kw. oraz budynki o łącznej powierzchni 1 986,7 m kw. Obiekt znany jest głównie z tego, że w jego wnętrzu znajdowała się jeszcze do niedawna oddział Banku Pekao. Ten przeniósł się w kwietniu kilka kamienic dalej, do swojej placówki przy Krakowskim Przedmieściu 72, która wcześniej przeszła gruntowny remont.

Wydawać by się mogło, że taki łakomy kąsek szybko padnie łupem jakiegoś inwestora. Czas płynie, ale konkretna oferta się nie pojawiła. Wygląda więc na to, że cena okazała się zaporowa. Bank Pekao podjął decyzję o delikatnym obniżeniu ceny. Teraz za tą atrakcyjną nieruchomość trzeba zapłacić 8 220 000 zł, co daje nam kwotę 4 137,51 zł za metr kwadratowy.

O nieruchomości

Budynek biurowo-usługowy z łącznikiem wzniesiony został ok. 1934 r., posiada dwie kondygnacje nadziemne i jest w całości podpiwniczony. Budynek w zabudowie pierzejowej, wschodnia i zachodnia ściana budynku przylegają do budynków sąsiednich. W budynku znajdują się pomieszczenia biurowe, usługowe (sala obsługi), komunikacji, socjalne oraz magazynowe.

Do budynku biurowo-usługowego od strony podwórka dobudowana jest oficyna o trzech kondygnacjach nadziemnych, z podpiwniczeniem, ze strychem nieużytkowym i z częścią mieszkalną nad budynkiem głównym. Budynek oficyny wzniesiony został ok. 1936 r.

Działka posiada względnie regularny kształt, zbliżony do prostokąta, krótszym bokiem przylegającego do ul. Krakowskie Przemieście. Teren wokół budynków zagospodarowany pod miejsca parkingowe i ciągi pieszo-jezdne o nawierzchni utwardzonej kostką betonową oraz zieleń urządzoną. Teren nieruchomości nie jest ogrodzony.

Nieruchomość położona jest w bezpośrednim sąsiedztwie zabudowy mieszkaniowej wielorodzinnej o charakterze śródmiejskim, placówek użyteczności publicznej, zabudowy komercyjnej, głównie handlowo-usługowej oraz terenów zielonych i rekreacyjnych (Ogród Saski, Plac Litewski, Plac Lecha Kaczyńskiego).

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Lokalizacja bardzo atrakcyjna, ale wnętrze z tego co pamiętam (byłam tam ze 2-3 razy) mało przyjazne. Bardzo wysokie pomieszczenia, marmurowe wykończenie – zapewne ciężkie do ogrzania i urządzenia jakiejś przyjaznej atmosfery do pracy. Ale jeśli jeszcze obniżą (znacząco!) cenę to na pewno ktoś się skusi