Bank Pekao sprzedaje zabytkową kamienicę w centrum Lublina. Żąda za nią 8,5 mln zł

Kamienica Banku Pekao przy Krakowskim Przedmieściu 64 w Lublinie na sprzedaż
Kamienica Banku Pekao przy Krakowskim Przedmieściu 64 w Lublinie na sprzedaż | fot. Bank Pekao

Chodzi o zabytkową kamienicę przy Krakowskim Przedmieściu w Lublinie. Budynek należy do Banku Pekao S.A., który chce go sprzedać za kwotę 8,5 mln zł. Prawdopodobnie znalezienie nowego właściciela nie będzie większym problemem.

Bank Pekao sprzedaje kamienicę w Lublinie

Nieruchomość pochodzi z 1934 roku i składa się z działki o powierzchni 1497 mkw. i kamienicy. Jest to dwukondygnacyjny (w całości podpiwniczony) budynek o łącznej powierzchni 1986,7 mkw. i charakterze biurowo-usługowym. W budynku znajdują się pomieszczenia biurowe, usługowe (sala obsługi), komunikacji, socjalne oraz magazynowe.

Do budynku biurowo-usługowego od strony podwórka dobudowana jest oficyna o trzech kondygnacjach nadziemnych, z podpiwniczeniem, ze strychem nieużytkowym i z częścią mieszkalną nad budynkiem głównym. Budynek oficyny wzniesiony został ok. 1936 r.

„Nieruchomość będzie zbywana wraz z funkcjonującą umową najmu lokalu mieszkalnego z uprawnieniem lokatora do odpłatnego używania przedmiotu najmu” – informuje Bank Pekao w ogłoszeniu dotyczącym sprzedaży nieruchomości.

W kamienicy przy ul. Krakowskie Przedmieście 64 wcześniej znajdował się oddział Banku Pekao. Ten przeniósł się z początkiem kwietnia kilka kamienic dalej, do swojej placówki przy Krakowskim Przedmieściu 72, która wcześniej przeszła gruntowny remont.

Inwestycja jest wpisana do rejestru zabytków, lecz miastu nie przysługuje prawo pierwokupu nieruchomości. Wartość nieruchomości została oszacowana na kwotę 8,5 mln zł. Podmioty zainteresowane zakupem powinny w tej sprawie kontaktować się bezpośrednio z Bankiem.

Zobacz także: Santander sprzedaje kamienicę po banku w centrum Lublina. Żąda za nią 15 mln zł

Kamienica Banku Pekao przy Krakowskim Przedmieściu 64 w Lublinie na sprzedaż
Kamienica Banku Pekao przy Krakowskim Przedmieściu 64 w Lublinie na sprzedaż | fot. Bank Pekao

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Przydałoby sie podwyższyć ten budynek o 1-2 kondygnację. To jest ciekawa architektura, ale przy wysokości zaledwie 1 piętra I tak wygląda jak barak.

    Popełniono fatalny błąd dostosowując jego wysokość do sąsiedniego bieda-pałacyku, zamiast do kamienicy obok…