Do końca roku drogowcy chcą oddać cztery odcinki drogi ekspresowej S19

Węzeł Modliborzyce w ciągu drogi ekspresowej S19
Węzeł Modliborzyce w ciągu drogi ekspresowej S19 | fot. GDDKiA

Do końca roku ma się skrócić czas przejazdu z Lublina w kierunku Rzeszowa. A to za sprawą czterech odcinków drogi ekspresowej S19, które drogowcy chcą oddać do użytku jeszcze w grudniu.

Kiedy otwarcie drogi S19 do Rzeszowa?

Łączna długość ekspresówki do Rzeszowa w województwie lubelskim to około 75 km, która została podzielona na sześć odcinków. Obecnie kierowcy korzystają już z ok. 9,3 km odcinka S19 od węzła Lasy Janowskie do węzła Zdziary na terenie województwa podkarpackiego. Częściowo ruch odbywa się także na odcinku między węzłem Lublin Węglin oraz Strzeszkowicami.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zapowiada, że do końca roku zostaną udostępnione kierowcom kolejne cztery odcinki ekspresówki. Chodzi o odcinki: Lublin – Niedrzwica Duża, obwodnica Kraśnika, Kraśnik – Janów Lubelski, obwodnica Janowa Lubelskiego.

„Planujemy oddać do końca roku, tak jak zapowiadaliśmy, cztery odcinki S19, ale wykonawcy muszą jeszcze uzyskać pozwolenia na użytkowanie. Zależy nam na tym, by było to jak najszybciej, ale chodzi tu o bezpieczeństwo kierowców, dlatego wszystkie niezbędne procedury muszą być zakończone. Obecnie trwają prace wykończeniowe i odbiorowe” – tłumaczy Łukasz Minkiewicz, rzecznik prasowy lubelskiego oddziału GDDKiA.

Kiedy otwarcie poszczególnych odcinków? Wszystko zależy od Wojewódzkiego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego i uprawomocnienia się wydanych przez niego zezwoleń na użytkowanie. GDDKiA nie podaje konkretnych terminów. – „Będziemy informować przed otwarciem” – przekazał Minkiewicz.

W 2022 roku ma być gotowy odcinek Niedrzwica Duża-Kraśnik. Na tym odcinku występuje opóźnienie. Drogowcy trafili podczas prac ziemnych na skały, których nie było na mapach geologicznych. Ich skruszenie wymagało dodatkowego czasu.

Zobacz nagranie z budowy S19

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.