Do kiedy złożyć PIT w 2020 za 2019? Terminy dla formularzy PIT – zwrot podatku, zasady

pieniądze gotówka
Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Każdego roku podatnicy mają obowiązek złożenia zeznania o wysokości dochodu osiągniętego w roku podatkowym. Sprawdź, do kiedy należy rozliczyć PIT za 2019 rok w 2020 roku.

Jeśli podatnicy osiągnęli w 2019 przychody podlegające opodatkowaniu, muszą przekazać do Urzędu Skarbowego deklarację na jednym z formularzy PIT. To, który z nich należy wybrać, zależy od rodzaju osiągniętych przychodów i ich źródła. Nie wszystkie formularze składamy jednak w tym samym terminie. Sprawdź jakie terminy obowiązują w 2020 roku.

Do kiedy wysłać PIT 37?

PIT-37 rozliczamy na podstawie otrzymanych od pracodawcy lub zleceniodawców formularzy PIT-11. Mają oni obowiązek ich dostarczenia do końca lutego (ostatni dzień lutego 2020 r. przypada w sobotę, co oznacza, że zgodnie z Ordynacją podatkową za ostatni dzień terminu uważa się następny dzień po dniu lub dniach wolnych od pracy).

Do kiedy wysłać PIT 37? W 2020 roku (rozliczenie za 2019) ten dzień przypada na czwartek, 30 kwietnia. To ostateczny termin złożenia deklaracji podatkowej. Cześć zeznań podatkowych można złożyć korzystając z usługi Twój e-PIT [CZYTAJ WIĘCEJ]. Można także przesłać gotowy formularz elektronicznie lub wybrać tradycyjną metodę – udać się do urzędu skarbowego i wypełnić druk.

Pracodawcy, którzy przekazują informacje o zarobkach swoich pracowników, również mają obowiązek dotrzymania terminów. Mają do wyboru dwie możliwości. Mogą złożyć PIT w formie papierowej i wtedy muszą to zrobić do 31 stycznia w urzędzie skarbowym. Do kiedy wysłać PIT, jeśli jesteś pracodawcą i chcesz zrobić to elektronicznie? Jeśli wybierzesz tę metodę, masz czas do poniedziałku, 2 marca 2020r.

Kto może skorzystać z usługi Twój e-PIT?

Na szybkie rozliczenie ze skarbówką mogą liczyć podatnicy składający zeznania PIT-28, PIT-36, PIT-37 i PIT-38. W zakresie PIT-28 i PIT-36 – nie będzie dotyczyć przychodów z działalności gospodarczej i działów specjalnych produkcji rolnej. A to wszystko bezpłatnie, bezpiecznie i bez konieczności składania jakichkolwiek dokumentów.

Korzystając z usługi Twój e-PIT podatnik może zdecydować, czy chce skorzystać z przygotowanego dla niego zeznania podatkowego i ewentualnie je uzupełnić, czy też chce samodzielnie rozliczyć PIT (elektronicznie lub składając formularz w wersji papierowej w urzędzie skarbowym).

Kiedy zwrot podatku za 2019 rok w 2020 roku?

Urząd Skarbowy ma trzy miesiące na zwrot nadpłaconego podatku. Tak jest w przypadku formularzy wypełnianych na papierze. W przypadku rozliczeń przez internet, skarbówka dokona zwrotu w ciągu 45 dni od dnia przesłania deklaracji. Jeśli ta zostanie przesłana przed 15 lutego, urząd zacznie liczyć 45 dni od daty 15 lutego.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.