Do kiedy złożyć PIT w 2020 za 2019? Terminy dla formularzy PIT – zwrot podatku, zasady

pieniądze gotówka
Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Każdego roku podatnicy mają obowiązek złożenia zeznania o wysokości dochodu osiągniętego w roku podatkowym. Sprawdź, do kiedy należy rozliczyć PIT za 2019 rok w 2020 roku.

Jeśli podatnicy osiągnęli w 2019 przychody podlegające opodatkowaniu, muszą przekazać do Urzędu Skarbowego deklarację na jednym z formularzy PIT. To, który z nich należy wybrać, zależy od rodzaju osiągniętych przychodów i ich źródła. Nie wszystkie formularze składamy jednak w tym samym terminie. Sprawdź jakie terminy obowiązują w 2020 roku.

Do kiedy wysłać PIT 37?

PIT-37 rozliczamy na podstawie otrzymanych od pracodawcy lub zleceniodawców formularzy PIT-11. Mają oni obowiązek ich dostarczenia do końca lutego (ostatni dzień lutego 2020 r. przypada w sobotę, co oznacza, że zgodnie z Ordynacją podatkową za ostatni dzień terminu uważa się następny dzień po dniu lub dniach wolnych od pracy).

Do kiedy wysłać PIT 37? W 2020 roku (rozliczenie za 2019) ten dzień przypada na czwartek, 30 kwietnia. To ostateczny termin złożenia deklaracji podatkowej. Cześć zeznań podatkowych można złożyć korzystając z usługi Twój e-PIT [CZYTAJ WIĘCEJ]. Można także przesłać gotowy formularz elektronicznie lub wybrać tradycyjną metodę – udać się do urzędu skarbowego i wypełnić druk.

Pracodawcy, którzy przekazują informacje o zarobkach swoich pracowników, również mają obowiązek dotrzymania terminów. Mają do wyboru dwie możliwości. Mogą złożyć PIT w formie papierowej i wtedy muszą to zrobić do 31 stycznia w urzędzie skarbowym. Do kiedy wysłać PIT, jeśli jesteś pracodawcą i chcesz zrobić to elektronicznie? Jeśli wybierzesz tę metodę, masz czas do poniedziałku, 2 marca 2020r.

Kto może skorzystać z usługi Twój e-PIT?

Na szybkie rozliczenie ze skarbówką mogą liczyć podatnicy składający zeznania PIT-28, PIT-36, PIT-37 i PIT-38. W zakresie PIT-28 i PIT-36 – nie będzie dotyczyć przychodów z działalności gospodarczej i działów specjalnych produkcji rolnej. A to wszystko bezpłatnie, bezpiecznie i bez konieczności składania jakichkolwiek dokumentów.

Korzystając z usługi Twój e-PIT podatnik może zdecydować, czy chce skorzystać z przygotowanego dla niego zeznania podatkowego i ewentualnie je uzupełnić, czy też chce samodzielnie rozliczyć PIT (elektronicznie lub składając formularz w wersji papierowej w urzędzie skarbowym).

Kiedy zwrot podatku za 2019 rok w 2020 roku?

Urząd Skarbowy ma trzy miesiące na zwrot nadpłaconego podatku. Tak jest w przypadku formularzy wypełnianych na papierze. W przypadku rozliczeń przez internet, skarbówka dokona zwrotu w ciągu 45 dni od dnia przesłania deklaracji. Jeśli ta zostanie przesłana przed 15 lutego, urząd zacznie liczyć 45 dni od daty 15 lutego.WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.