Do 8 lat więzienia za uprawę marihuany

Uprawa marihuany
Uprawa marihuany | fot. KMP Lublin

Kryminalni z 6. komisariatu zatrzymali 56-latka. Mężczyzna odpowie za uprawę konopi, mogącą dostarczyć znacznych ilości narkotyków. Podczas przeszukań funkcjonariusze w specjalnie przygotowanych namiotach zabezpieczyli 155 roślin konopi w wytworzoną marihuanę.

Uprawa konopi wo domu

Zatrzymanie było efektem pracy operacyjnej policjantów z 6. komisariatu Policji w Lublinie. Funkcjonariusze pracujący nad sprawą ustalili, że jeden z mieszkańców miasta prowadzi we własnym domu uprawę konopi.

Uprawa marihuany
Uprawa marihuany | fot. KMP Lublin

Podczas przeszukania funkcjonariusze odnaleźli specjalistyczne namioty wyposażone w lampy oraz wentylatory. Wewnątrz kryminalni zabezpieczyli 155 krzaków konopi w różnym stadium rozwoju. Dodatkowo zabezpieczony został susz marihuany. Zabezpieczona uprawa mogłaby dostarczyć znacznych ilości narkotyków.

Zatrzymany w sprawie 56-latek został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty. Na wniosek policjantów i prokuratora został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

Za prowadzenie uprawy mogącej dostarczyć znacznych ilości ziela konopi innych niż włókniste grozi akra do 8 lat więzienia.

Uprawa marihuany
Uprawa marihuany | fot. KMP Lublin

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.