Do 10 lat pozbawienia wolności za pobicie ratownika, gdy udzielał pomocy ofiarom wypadku

Mężczyzna z kajdankami na rękach prowadzony do radiowozu
Fot. KMP Chełm

Trzy najbliższe miesiące w areszcie tymczasowym spędzi 30-latek, który zaatakował i pobił ratownika medycznego. Groził mu też pozbawieniem życia. Do zdarzenia doszło w momencie, gdy pokrzywdzony udzielał pomocy medycznej ofiarom zdarzenia drogowego.

Został zaatakowany podczas udzielania pomocy

Do zdarzenia doszło w nocy z soboty na niedzielę na terenie gminy Rejowiec Fabryczny. W miejscowości Pawłów potrąceni zostali dwaj mężczyźni, którym załoga karetki pogotowia udzielała na miejscu pomocy medycznej. W pewnej chwili jeden z ratowników medycznych został zaatakowany i pobity przez osobę, która stała w pobliżu, obserwowała i komentowała sytuację. Napastnik groził mu też pozbawieniem życia.

Czynna napaść na funkcjonariusza publicznego

Pokrzywdzony jeszcze tego samego dnia złożył zawiadomienie. Sprawą zajęli się policjanci z komisariatu w Rejowcu Fabrycznym i kryminalni z chełmskiej komendy, którzy szybko wytypowali i zatrzymali sprawcę.

To 30-letni mieszkaniec Chełma. Przedstawione mu zostały zarzuty czynnej napaści na funkcjonariusza publicznego i kierowania gróźb pozbawienia życia. Swoje zachowanie tłumaczył wypitym alkoholem i zdenerwowaniem, gdyż potrąceni przez samochód mężczyźni byli wcześniej gośćmi na jego urodzinowym przyjęciu.

Wniosek o tymczasowy areszt

W tej sprawie policjanci wystąpili do prokuratury z wnioskiem o areszt tymczasowy dla 30-latka. Prokurator przychylił się do wniosku. Następnie mężczyzna został doprowadzony do Sądu Rejonowego w Krasnymstawie, gdzie zastosowano wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Zgodnie z przepisami kodeksu karnego czynna napaść na funkcjonariusza publicznego zagrożona jest karą pozbawienia wolności do lat 10 – informuje komisarz Ewa Czyż

Jaką karę powinien otrzymać mężczyzna, który pobił ratownika.
Napisz w komentarzu poniżej, co sądzisz o tej sytuacji?

3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Alkohol to nie jest żadna okoliczność łagodząca, głupieje po piciu to nie powinien chlać! Ukarać z górnej półki za napaść i groźby, utrudnianie akcji medycznej, stwarzanie zagrożenia życia i nakazać odwyk.

  2. Po co wsadzać i go utrzymywać.?? Prace społeczne przez 10 lat. W szpitalach , hospicjum,