Dłuższy sezon roweru miejskiego w Lublinie. Pojeździmy do końca listopada

rower miejski
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

Dłuższy sezon roweru miejskiego w Lublinie zapowiada operator systemu. Jeśli warunki atmosferyczne dopiszą z miejskich jednośladów będzie można korzystać do końca listopada.

Tegoroczny sezon nie skończy się 31 października jak to było w ubiegłym roku. Zostanie przedłużony do końca listopada. Jeśli pogoda nie będzie sprzyjać korzystaniu z jednośladów to wypożyczanie zostaną zamknięte wcześniej niż 30 listopada.

Średni czas przejazdu miejskim rowerem to ok. 20 minut, co oznacza, że użytkownicy korzystają z nich za darmo, bo w tym czasie przejazd jednośladem jest bezpłatny.

Nowością są stacje sponsorskie, które stanęły m.in. przy Plaza Lublin, Atrium Felicity czy Tarasach Zamkowych.

Lubelski Rower Miejski jest jednym z największych systemów w kraju. Do dyspozycji użytkowników jest 420 rowerów rozlokowanych w 42 stacjach. W przyszłym roku system czeka rozbudowa. Przybędzie kolejnych 40 stacji, 400 rowerów, nowością będą dwie stacje z rowerkami dziecięcymi. Ponadto, do rozbudowy systemu włączają się partnerzy ze Świdnika, gdzie pojawi się 5 stacji i 41 rowerów.

Wrześniowy, roczny bilans uruchomienia systemu LRM to blisko 40 tysięcy użytkowników i ponad pół miliona wypożyczeń. Najpopularniejszą trasą wśród użytkowników miejskiego roweru jest trasa z ul. Zana na ul. Nadbystrzycką.

Tegoroczny sezon roweru miejskiego rozpoczął się 21 marca. Do końca września z jednośladów skorzystało 418 tys. osób, z czego we wrześniu 36 tysięcy.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.