Długosz, Perucki i Błaszczyk w Filharmonii Lubelskiej. Wyjątkowy koncert symfoniczny!

Łukasz Długosz i Roman Perucki wystąpią z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Lubelskiej
Łukasz Długosz i Roman Perucki wystąpią z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Lubelskiej | materiały prasowe

Już 3 lutego o godzinie 19.00 sala koncertowa Filharmonii Lubelskiej wypełni się dźwiękami muzyki Ravela, Mykietyna i Schumanna. Będzie się działo!

Koncert symfoniczny w Filharmonii Lubelskiej

Napisany w hołdzie wielkiemu klawesyniście francuskiemu F. Couperinowi „Nagrobek” jego imienia to przykład nawrotu do muzyki barokowej w estetyce twórców I połowy XX wieku. M. Ravel nawiązał w nim przede wszystkim do barokowej formy suity oraz do francuskiego charakteru melodii poszczególnych części: Preludium, Forlany, Rigaudona oraz Menueta.

Napisany na zamówienie Polskiej Filharmonii Bałtyckiej „Spa(s)m” – Koncert na flet piccolo, organy i orkiestrę – P. Mykietyna to jeden z najnowszych utworów współczesnego kompozytora, autora wielu spektakli teatralnych oraz muzyki m.in. do filmów „Wałęsa”, „Ono”, czy „Essential Killing”. Wieczór zwieńczy romantyczna IV Symfonia d-moll R. Schumanna zamknięta w 4 częściach: Ziemlich langsam – Lebhaft, Romanze, Scherzo oraz Langsam – Lebhaft.

Bilety w cenie 80 zł (premium), 70 zł (normalny) oraz 60 zł (ulgowy) są dostępne online na stronie Filharmonii Lubelskiej: www.kupbilet.filharmonialubelska.pl/event/view/id/288776

Aktualności są dostępne na Facebooku: www.facebook.com/filharmonia.lubelska

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.