Dlaczego wyją syreny alarmowe dziś, niedziela 10 kwietnia? Wyjaśniamy

1 1
Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Syreny alarmowe 10 kwietnia. Dlaczego dziś wyją syreny alarmowe? Co warto wiedzieć na ten temat? Szczegółowe informacje na temat tego, dlaczego w niedzielą rano wyją syreny alarmowe, można znaleźć poniżej.

Syreny alarmowe w niedzielę 10 kwietnia 2022 – dlaczego wyją? Jaki jest powód uruchomienia syren alarmowych w niedzielę 10.04.2022? Co warto wiedzieć na ten temat? Przedstawiamy szczegółowe informacje i sprawdzamy, dlaczego wyją dziś syreny alarmowe.

Dlaczego wyją syreny alarmowe?

Informacje na temat tego, dlaczego wyją syreny alarmowe we wszystkich miastach i gminach w całej Polsce, szczególnie interesują wiele osób, a przede wszystkim mieszkańców, którzy zastanawiają się, jaki jest powód uruchomienia syren alarmowych.

Syreny alarmowe w hołdzie Ofiarom Katastrofy Smoleńskiej

„Dziś, 10 kwietnia o godz. 8.41 w hołdzie Ofiarom Katastrofy Smoleńskiej we wszystkich województwach zostaną uruchomione syreny alarmowe. Pamiętamy o tych, którzy 12 lat temu chcąc upamiętnić poległych w Katyniu, sami zapłacili najwyższą cenę” – powiedział szef MSWiA Mariusz Kamiński.

10 kwietnia br. o godz. 8:41, zgodnie z przepisami zostanie uruchomiony ciągły dźwięk syren alarmowych. Mieszkańcy nie powinni podejmować żadnych czynności.

Jednak niektóre miasta, ze względu na możliwą traumę uchodźców z Ukrainy, zdecydowały się, że nie uruchomią syren alarmowych. Taką decyzję podjęły m.in. Lublin, Warszawa, Kraków, Łódź, Katowice, Sosnowiec, Bytom, Ruda Śląska, Poznań, czy Szczecin.

3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Bzdura! Syreny w Lublinie wyly przez dwie minuty. Sam się wystraszyłem, a co dopiero uchodźcy ma Dworcu PKP. Dajcie już wszystkim spokój z tym Smoleńskiem!!!

  2. Tia, w Warszawie na Woli jednak włączyli syreny… jestem Polką i syreny przeraziły nawet nas.
    Politycy mogliby pomyśleć trochę o tym co się dzieje w obecnych czasach i zrezygnować z syren, pamięć można uczcić w inny sposób