Dina odeszła na emeryturę. W Straży Granicznej służyła 10 lat

12 106212

DINA – pies służbowy z Placówki Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej w Sławatyczach. Po 10 latach służby przechodzi na zasłużoną „emeryturę”.

 

Dina do służby została przyjęta w 2007 roku i została wyszkolona w zakresie wyszukiwania narkotyków. Wielokrotnie udowadniała swoją skuteczność i przydatność w służbie, ujawniając podczas prowadzonych kontroli nielegalne substancje narkotyczne.

 

Uczestniczyła również w wielu działaniach profilaktyki antynarkotykowej prowadzonych w placówkach edukacyjnych oraz często promowała pozytywny wizerunek Straży Granicznej w różnego rodzaju akcjach charytatywnych i pokazach tresury psów służbowych.

 

Swoją „emeryturę” spędzi ona tak jak to zazwyczaj ma miejsce w domu swego opiekuna chor. szt. SG Piotra Matczuka, z którym razem służyła w ochronie granicy państwowej.

 

Obecnie w Nadbużańskim Oddziale SG służbę pełni 51 psów o specjalnościach: patrolowo – obronne, tropiące oraz psy specjalne do wyszukiwania materiałów wybuchowych, narkotyków oraz papierosów.

 

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.