Deszczowo będzie do środowego poranka. Jest ostrzeżenie IMGW dla Lublina

Opady deszczu
Opady deszczu | fot. Dominik Wąsik

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dla Lublina ostrzeżenie pogodowe przed intensywnymi opadami deszczu, które mogą wystąpić na terenie naszego miasta.

Ostrzeżenie przed intensywnym deszczem

We wtorek (1.08) zachmurzenie umiarkowane, stopniowo wzrastające do dużego. Miejscami opady deszczu i możliwe słabe burze, zwłaszcza na zachodzie regionu. Temperatura maksymalna od 23°C do 26°C. Wiatr słaby i umiarkowany, lokalnie porywisty, z kierunków południowych. W czasie burz wiatr porywisty.

W nocy z wtorku na środę (1/2.08) zachmurzenie duże. Opady deszczu, okresami intensywne oraz lokalnie niewykluczone słabe burze. Prognozowana suma opadów do około 25 mm. Temperatura minimalna od 15°C do 17°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy i południowo-zachodni. W czasie burz wiatr porywisty.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed intensywnymi opadami deszczu dla całego województwa lubelskiego. Ostrzeżenie obowiązuje od wtorku od godz. 22 do środy do godz. 8.

„Prognozowane są opady deszczu o natężeniu umiarkowanym, okresami silnym. Prognozowana wysokość opadów do około 30 mm. Lokalnie opadom mogą towarzyszyć słabe burze” – ostrzega IMGW.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.