Darmowy parking w centrum Lublina 24/7? Zobacz, gdzie się znajduje!

darmowy parking w centrum lublina
darmowy parking w centrum lublina

Parking za darmo 7 dni w tygodniu przez 24 h w centrum Lublina? Tak to możliwe!

 

Na czas przebudowy placu Litewskiego Zarząd Dróg i Mostów w Lublinie umożliwił bezpłatne parkowanie aut na ulicy Kapucyńskiej. Mowa tu o 120 metrowym odcinku pasa drogowego.

 

Wcześniej obowiązywał tam znak „zakaz postoju”, jednak urzędnicy zdecydowali o jego zasłonięciu folią.

 

– Jeśli zaś chodzi o zasłonięty znak B36 znajdujący się po wschodniej stronie ul. Kapucyńskiej, to jest to element tymczasowej organizacji ruchu wprowadzonej na czas przebudowy placu Litewskiego, mającej związek również z postojem w tym miejscu pojazdów z dostawami materiałów na plac budowy. Jak sama nazwa wskazuje taka organizacja ruchu funkcjonuje w wyznaczonym czasie. W tym przypadku czas jej funkcjonowania zbieżny jest z czasem trwania inwestycji na placu Litewskim – informuje Karol Kieliszek z biura prasowego UM Lublin.

 

Po zakończeniu modernizacji placu Litewskiego, ponownie powróci zakaz postoju.

 

Aktualizacja

Dziękujemy za zwrócenie uwagi czytelnikowi Konradowi. Faktycznie, na samym początku znajduje się podwójna ciągła i przy niej Straż Miejska wystawia mandaty. Od zakończenia się ciągłej można już na spokojnie parkować.

źródło: gazeta.jawnylublin.pl

 

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. a jakieś potwierdzenie albo link możecie przedstawić?
    niechciałbym potem płacić 50 zł za brak bileciku…

    1. „Jeśli zaś chodzi o zasłonięty znak B36 znajdujący się po wschodniej stronie ul. Kapucyńskiej, to jest to element tymczasowej organizacji ruchu wprowadzonej na czas przebudowy placu Litewskiego, mającej związek również z postojem w tym miejscu pojazdów z dostawami materiałów na plac budowy. Jak sama nazwa wskazuje taka organizacja ruchu funkcjonuje w wyznaczonym czasie. W tym przypadku czas jej funkcjonowania zbieżny jest z czasem trwania inwestycji na placu Litewskim”
      Strefa Płatnego Parkowania znajduje się po lewej stronie, gdzie zostało to oznakowane. Po prawej stronie od znaku D4a do końca kierowcy mogą parkować za darmo, co potwierdza komentarz miasta do czasu zakończenia prac przy placu Litewskim.