Darmowe konopie dla wszystkich! Można zabrać tyle towaru, ile się tylko chce. Poznaliśmy szczegóły akcji

Darmowy zbiór konopi w Lublinie
Darmowy zbiór konopi w Lublinie | fot. Hemplab

Już drugi rok z rzędu mieszkańcy będą mieli okazje do darmowego samozbioru konopi włóknistych. Firma Hemplab zaprasza na pole na Węglinie. Każdy będzie mógł zabrać tyle konopi, ile tylko będzie chciał. Poznaliśmy szczegóły akcji.

Pole konopi w Lublinie

Firma Hemplab w 2022 r. wydzierżawiła słynne pole pomiędzy blokami przy ul. Jantarowej na lubelskim Węglinie. Pole to zostało obsiane konopiami włóknistymi, a cały teren został ogrodzony przed nieproszonymi „gośćmi”. Gdy przyszedł czas zbiorów, firma postanowiła zaprosić mieszkańców na żniwa konopne, w trakcie których wszyscy chętni mogli zabrać ze sobą tyle konopi, ile byli w stanie unieść w rękach.

„Udało nam się zebrać konopie włókniste z pola na ulicy Jantarowej w Lublinie za pomocą maszyny sczesującej kwiatostany oraz liście. Łodygi konopne zostały zatalerzowane w ziemię i pole zostało przygotowane na zimę. Żniwa znacznie się opóźniły w związku z deszczową pogodą oraz usterkami sprzętu do zbioru. Otrzymane surówce planujemy wykorzystać w produkcji kosmetyków oraz preparatów pielęgnacyjnych dla zwierząt domowych” – mówił Szymon Włodarczyk, prezes Hemplabu.

Po zakończonych żniwach firma ogłosiła, że przedłużyła umowę dzierżawy pola pomiędzy blokami na Węglinie pod kolejną uprawę konopi. Jak powiedzieli, tak też zrobili. W lipcu odwiedziliśmy zielone pole i zrobiliśmy kilka zdjęć.

Zobacz: Zazieleniło się pomiędzy blokami na Węglinie. Na polu przy ul. Jantarowej znowu rosną konopie

Darmowe konopie dla wszystkich

Konopie są już dojrzałe, więc przyszedł czas na ich zbiór. I tym razem firma Hemplab zaprasza wszystkich chętnych mieszkańców i przyjezdnych, na zbiór konopi na własne potrzeby.

„W związku z natłokiem wyzwań logistycznych nie możemy rozpocząć planowanego zbioru konopi włóknistych na słynnym polu, mimo że jest na to idealny moment. Konopie są już dojrzałe, pięknie pachną i zawierają wysokie stężenie dobroczynnych substancji. Chcemy się więc nimi podzielić i udostępnić pole dla wszystkich, którzy chcą zerwać bukiet konopi i zabrać go ze sobą do domu” – mówi Szymon Włodarczyk.

Co można zrobić z tych konopi?

„Z zerwanych konopi można zrobić dekorację, nalewkę, napar czy nawet domowy macerat o właściwościach pielęgnacyjnych. Jednocześnie przypominamy, że uprawiana przez nas odmiana nie ma w składzie żadnych substancji psychoaktywnych” – odpowiada Włodarczyk.

Konopie to odmiana konopi włóknistych Cannabis Sativa L – nie zawiera THC i jest pozbawione substancji psychoaktywnych.

Kiedy?

W piątek, 29 września o godzinie 10:00 przedstawiciele firmy Hemplab usuną ogrodzenie u szczytu pola od ulicy Berylowej i udostępnią je dla wszystkich chętnych. Pole będzie otwarte cały piątek. W razie dużego zainteresowania nie wykluczają możliwości zbiorów również w weekend 30 września – 1 października.

„Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy do zbiorów. Nie ma ograniczeń co do ilości zebranego surowca. Kwiaty konopi są dostępne do wyczerpania zapasów na polu. Mamy nadzieje, że i w tym roku uprawiane przez nas konopie przysłużą się możliwie szerokiemu gronu ludzi i pomogą w popularyzacji tej niesamowitej rośliny” – zachęca Włodarczyk.

Łodygi konopi włóknistych są bardzo twarde, dlatego warto zabrać ze sobą narzędzia do cięcia kwiatów.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.