Darmowa komunikacja miejska dla uchodźców z Ukrainy na dłużej

Autobus na przystanku
Autobus na przystanku | fot. Dominik Wąsik

Darmowa komunikacja miejska dla uchodźców z Ukrainy w Lublinie zostanie przedłużona o kolejny miesiąc. Ulga będzie obowiązywała do końca kwietnia i będzie dostępna na tych samych zasadach jak do tej pory.

Darmowa komunikacja miejska w Lublinie dla uchodźców z Ukrainy

Podczas czwartkowej sesji Rady Miasta (31.03) radni podejmą uchwałę, na mocy której obywatele Ukrainy, którzy w wyniku działań wojennych szukają schronienia w naszym mieście, będą mogli podróżować nieodpłatnie komunikacją miejską w Lublinie do końca kwietnia.

Obecna uchwała regulująca kwestię zwolnienia z opłat za przejazdy środkami transportu miejskiego obywateli Ukrainy obowiązuje do końca marca. Podstawę do bezpłatnych przejazdów dla tych osób stanowią posiadane dokumenty potwierdzające obywatelstwo ukraińskie.

Wojenni migranci z Ukrainy z darmowej komunikacji miejskiej w Lublinie mogą korzystać od 28 lutego 2022 roku.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.