Darmowa komunikacja dla uczniów w Lublinie? Oceń pomysł Radnych Lublina

DSC03270

Na najbliższej sesji Rady Miasta analizowane będą dwa projekty dotyczące wprowadzenia darmowych przejazdów komunikacją miejską dla uczniów.

 

Pierwszy z nich został przygotowany przez radnych Wspólnego Lublina. Zakłada on wprowadzenie darmowych przejazdów dla uczniów do 15 roku życia. Drugi wyszedł z inicjatywy radnych Prawa i Sprawiedliwości i umożliwiałby bezpłatne przejazdy również uczniom do 21 roku życia.

 

„Chcielibyśmy poznać opinię Lublinian odnośnie planowanych rozwiązań oraz tego, czy zachęciłyby one mieszkańców Lublina do częstszego podróżowania komunikacją miejską. Twoja opinia pomoże nam w opracowaniu raportu, który zostanie udostępniony mieszkańcom oraz władzom naszego miasta. Chcemy, żeby Radni wiedzieli, czego potrzebują Lublinianie” – Zespół Flow Centrum Badawcze.

Podziel się swoją opinią tutaj

2017 10 04 152330Zachęcamy również do wspierania projektu M-77 w Budżecie Obywatelskim Lublina 2018. Dzięki realizacji projektu Lublinianie będą mieli szansę wypowiedzieć się w wielu ważnych sprawach dotyczących rozwoju naszego Miasta.

Wejdź na stronę i oddaj głos na projekt M-77: obywatelski.lublin.eu

 

Artykuł powstał przy współpracy z Flow Centrum Badawcze

4 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Może powinni też zmienić te głupie przepisy na temat dzieci powyżej 4 lat które chodzą do przedszkoli a trzeba za nie płacić za bilet…

  2. Moim zdaniem powinno sie obniżyć cenę biletów dla wszystkich a nie darmowe przejazdy dla młodzieży. Skoro mają być darmowe to prawdopodobnie cena biletów normalnych wzrośnie. Tym samym wiele osób może przerzucić sie do samochodu i powstaną jeszcze wieksze korki niż są teraz. Jaki jest tego sens?

    1. Zdecydowanie zgadzam się z Twoją opinią, tworzy się błędne koło. Trzeba szukać innego rozwiązania. Bo za chwilę będzie potrzebna rozbudowana infrastruktura drogowa warta 70 a nie 7 mln.