Czytelnik: ledwo posadzone i już są uschnięte. Przy Dworcu Lublin można zobaczyć drzewa i rośliny, które się nie przyjęły

Uschnięte drzewa przy Dworcu Lublin
Uschnięte drzewa przy Dworcu Lublin | fot. Dominik Wąsik

Na terenie Dworca Lublin można zobaczyć młode drzewka i rośliny, które się nie przyjęły. Połowa wiosny za nami, a one straszą albo suchymi gałęziami, albo uschniętymi liśćmi.

Niedawno posadzone i już uschnięte. Będzie wymiana?

Jeden z Czytelników postanowił podzielić się opinią na temat roślinności przy Dworcu Lublin. Zwraca on uwagę na obumarłe młode drzewka, jak również pozostałą roślinność, która nie najlepiej sobie radzi w tym miejscu. Podobnie jest z zieloną ścianą budynku dworca, w której część roślin nie poradziła sobie z zimą i wiosennymi przymrozkami.

„Oceniamy, że ogólnie stan ściany zielonej i pozostałej roślinności na terenie Dworca Lublin jak na pierwszy, najtrudniejszy sezon po nasadzeniach jest dobry. Jesteśmy w stałym kontakcie z wykonawcami, a wszelkie nieprawidłowości są usuwane w ramach gwarancji obiektu” – mówi Monika Białach, rzecznik prasowy Zarządu Transportu Miejskiego, który zarządza Dworcem Lublin.

Uschnięte drzewo w donicy przy Dworcu Lublin
Uschnięte drzewo w donicy przy Dworcu Lublin | fot. Dominik Wąsik
Uschnięte drzewa obok Dworca Lublin
Uschnięte drzewa obok Dworca Lublin | fot. Dominik Wąsik

W tym tygodniu pasażerowie i okoliczni mieszkańcy mogli zaobserwować prace związane z wymianą roślin na zielonej ścianie Dworca Lublin, które tego wymagały.

„Ściana zielona jest pod obserwacją wykonawcy. Pod koniec marca wykonany został przegląd, wówczas rośliny wyglądały prawidłowo jak na przypadającą w tym okresie porę roku i pierwszy sezon po montażu. W miejscach, w których nie było liści, nasadzone są brunnery i hosty. Są to rośliny, które gubią liście na zimę, a ich ponowny rozrost przypada na kwiecień i maj” – informuje Monika Białach.

Wymiana uschniętych roślin w zielnej ścianie Dworca Lublin
Wymiana uschniętych roślin w zielnej ścianie Dworca Lublin | fot. Dominik Wąsik

Jeden z pracowników pracujących przy wymianie roślinności na ścianie poinformował nas, że ktoś kradnie rośliny. Gdy w środę rozpoczął prace, zauważył, że w kilku miejscach brakuje roślin, które dzień wcześniej posadził. Zarządca obiektu nic nie wie o kradzieży roślin. – „Nie wpłynęło do nas żadne zgłoszenie w tym zakresie” – przyznaje Białach.

Wymiana uschniętych roślin w zielnej ścianie Dworca Lublin
Wymiana uschniętych roślin w zielnej ścianie Dworca Lublin | fot. Dominik Wąsik
Wymiana uschniętych roślin w zielnej ścianie Dworca Lublin
Wymiana uschniętych roślin w zielnej ścianie Dworca Lublin | fot. Dominik Wąsik

Przekazano nam również, iż w przypadku bluszczy i mieszanki traw to do końca maja są pod obserwacją, ponieważ ze względu na warunki pogodowe i okres wegetacji roślin mają jeszcze czas na wzrost. W przypadku takiej potrzeby zostaną wymienione w ramach gwarancji udzielonej przez wykonawcę.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.