Nowy rok szkolny zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nim rodziców czekają spore wydatki. Koszt wyprawki szkolnej to nawet ponad 1000 zł. Kwota ta jest tak wysoka, że wiele osób zastanawia się, czy warto oszczędzać na dziecku, a jeśli tak, to jak to zrobić?
Co trzeba kupić dziecku do szkoły?
Wachlarz potrzebnych uczniowi rzeczy jest bardzo szeroki i nie ogranicza się tylko do artykułów szkolnych. Oprócz książek, zeszytów, podręczników, przyborów piśmienniczych, słownika, encyklopedii i innych pomocy naukowych dziecko potrzebuje też ubrań i dodatków.
Uczeń musi mieć plecak, piórnik, strój na WF i na basen, a ponadto trampki do chodzenia po szkole i oczywiście ubrania – kurtkę, spodnie, bluzy, bieliznę i inne. Książki i podręczniki dla uczniów szkół podstawowych będą sfinansowane z budżetu państwa, ale co z pozostałymi składnikami wyprawki?
Każdy rodzic chce, żeby jego dziecko miało to, co najlepsze. Dzieci są często oceniane po tym, co mają i w co są ubrane. Znoszone buty, plecak z tamtego roku czy piórnik z urwanym zamkiem to czasami powody do drwin.
Niestety dzieci nie zawsze rozumieją, że nie wszyscy rodzice mają taką samą sytuację finansową i że niektórych zwyczajnie nie jest stać co roku na nowe rzeczy. W tym miejscu właśnie pojawia się pytanie: czy opłaca się oszczędzać na dziecku, a jeśli tak, to, jak to zrobić?
Możesz zaoszczędzić na dziecku – to nie żart
Czy pomysł oszczędzania na dziecku wydaje Ci się kontrowersyjny? Być może powiesz, że na dzieciach się nie oszczędza? Otóż nic bardziej mylnego – na dzieciach można bardzo łatwo zaoszczędzić i co najważniejsze… niczego im nie odmawiać.
1. Kupowanie tańszych ubrań na targu
Zamiast kupować ubrania dla dziecka w galerii handlowej, możesz je kupić na targowisku, np. na Targu pod Zamkiem w Lublinie przy alei Unii Lubelskiej. Znajdziesz tam ogromny wybór ubrań zarówno dla młodszych dzieci, jak i dla młodzieży, w tym spodnie, koszulki, dresy, trampki, swetry, bluzy i koszule.
Większość rzeczy oferowanych na ponad 150 stoiskach z ubraniami jest nawet o połowę tańsza od tych dostępnych w galeriach. Mimo niższej ceny te ubrania cechują się bardzo dobrą jakością i służą przez długi czas.
Na Targu pod Zamkiem znajdziesz modne rzeczy pasujące zarówno na co dzień, jak i na rozpoczęcie roku szkolnego. Pomysłów na oszczędzanie jest wiele, np. podczas zakupu skarpetek lub bielizny wybieraj wielopaki – wtedy wydasz jeszcze mniej.
2. Zakup plecaka z drugiej ręki
Niektóre rzeczy możesz kupić z drugiej ręki. Poszukaj ofert plecaków i piórników na portalach ogłoszeniowych, a zaoszczędzisz dodatkowe pieniądze. Często rodzice sprzedają markowe i nigdy nieużywane plecaki i piórniki, a to szansa na dużą oszczędność.
3. Wybór jakości, a nie marki
Zanim wydasz na coś pieniądze, zastanów się, czy płacisz za jakość, czy wyłącznie za logo marki. Znany logotyp nie zagwarantuje ani trwałości, ani funkcjonalności zakupionej rzeczy. Czasami lepiej jest postawić na świetne polskie produkty niż na zagraniczną „masówkę” z ładnym logo.
4. Używane podręczniki ze skupu
Na stoisku „U Eli” zaoszczędzisz nawet 60% ceny każdego podręcznika. Bądź spokojny o aktualność oferowanych podręczników do obecnie wymaganej podstawy programowej. Oferowane są tylko te aktualne zgodne z potrzebami młodzieży.
Ponadto na terenie targu dostępny jest także darmowy internet, więc w każdej chwili możesz z niego skorzystać i porównać ceny nowych i używanych podręczników, przekonując się, ile naprawdę jesteś w stanie zaoszczędzić.
Dlaczego warto odwiedzać Targ Pod Zamkiem?
W sąsiedztwie Targu Pod Zamkiem czeka na Ciebie parking, na którym w dni powszednie zapłacisz tylko 3 zł za postój w ciągu dnia bez ograniczenia czasowego. Dogodny dojazd komunikacją miejską stanowi niewątpliwy atut dla niezmotoryzowanych wybierających się na zakupy.
Oszczędzanie na dziecku wcale nie jest trudne. Musisz tylko wiedzieć gdzie i jak robić zakupy. Wykorzystuj wyprzedaże i co najważniejsze, ucz dziecko szanowania tego, co mu kupisz. Podziel się swoimi pomysłami na oszczędzanie w komentarzu.
Dodaj swój komentarz