Czy to już wiosna? Idzie spore ocieplenie i wielkie roztopy. IMGW wydało ostrzeżenie

krokus wiosna zima śnieg
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Idzie wiosna i roztopy. Ocieplenie może stworzyć zagrożenie powodziowe. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia przed roztopami.

Ostrzeżenie przed roztopami

Iście wiosenna pogoda będzie obfitować w sporą ilość słońca i wysokie wartości temperatury, bo w połowie tygodnia na wschodzie kraju termometry mogą pokazywać nawet 13°C.

Nawet nieznaczne ochłodzenie, prognozowane na koniec tygodnia, nie oddali nas od zbliżającej się dużymi krokami wiosny.

Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydali dla województwa lubelskiego ostrzeżenie pierwszego przed roztopami. Ostrzeżenie obowiązuje od wtorku 23 lutego do czwartku 25 lutego.

„Prognozuje się wzrost temperatury powietrza powodujący odwilż i topnienie pokrywy śnieżnej. Temperatura minimalna od 1°C do 3°C. Temperatura maksymalna od 4°C do 13°C. Wiatr o średniej prędkości od 5 km/h do 15 km/h, z południowego zachodu i zachodu” – mówi Katarzyna Ścisłowska z Centralnego Biura Prognoz Meteorologicznych – Wydział w Warszawie.

Od piątku pogoda nieco się zmieni. Pojawi się więcej chmur, a w piątek nawet przelotny deszcz oraz nieco się ochłodzi. Temperatura minimalna wciąż będzie dodatnia, ale zauważalnie obniżą się wartości maksymalne, które prognozowane są w przedziale pomiędzy 5°C a 10°C. W piątek i sobotę odczuwalnie będzie nieco chłodniej, za sprawą silniejszego i porywistego wiatru, zwłaszcza na północy Polski.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.