Czy strefa płatnego parkowania w Lublinie podrożeje? „Nie wcześniej niż w 2020 roku”

parkomat lublin numer rejestracyjny legalność
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

W lipcu posłowie przyjęli przepisy pozwalające zwiększyć dużym miastom opłaty za parkowanie nawet do 10 zł za godzinę. Czy w Lublinie wzrośnie cena parkowania w centrum?

Jeśli chodzi o Lublin, to jego mieszkańcy jak i kierowcy mogą być spokojni. Do marca 2020 roku miasto nie zamierza zmieniać cennika parkowania w Strefie Płatnego Parkowania. Do tego czasu ma obowiązywać dotychczasowa taryfa, czyli za pierwszą godzinę parkowania w strefie A – 3 zł, a w strefie B – 2 zł.

Nowe prawo ma dotyczyć miast liczących ponad 100 tysięcy mieszkańców. Chodzi dokładnie o specjalne śródmiejskie stref płatnego parkowania. To w nich będzie mogła obowiązywać maksymalna stawka w wysokości nawet do 10 zł za godzinę parkowania.

Na dodatek w tych strefach opłaty będzie można pobierać w soboty. Takie miejsca parkingowe nie będą też musiało być oznaczone znakami poziomymi.  Nowe przepisy przewidują też możliwość podwyższenia kary za brak opłaty: z 50 nawet do 210 złotych.

Projekt zmiany ustawy o drogach publicznych jest w konsultacjach społecznych, potem zajmie się nim rząd i parlament. O jego wprowadzeniu zdecyduje podpis Prezydenta.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.