„Czy polityka jest potrzebna w samorządzie terytorialnym?” – debata

Stowarzyszenie „Aktywna Europa” i Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie zapraszają na debatę pt. „Czy polityka jest potrzebna w samorządzie terytorialnym?”. Wstęp wolny.

 

Podczas debaty organizatorzy poproszą gości o przedstawienie znaczenia terminu „polityka” oraz jej znaczenia w samorządzie terytorialnym.

 

– Pragniemy dyskutować, kto powinien mieć największy wpływ na sposób funkcjonowania samorządu terytorialnego, jak powinno wyglądać finansowanie podejmowanych działań, ich promocja oraz informowanie społeczeństwa o tym czyja „polityka” jest aktualnie realizowana – mówi Mateusz Gabryel, Stowarzyszenie „Aktywna Europa”.

 

Przewidywany zakres tematów: istota samorządu a konstytucyjna zasada decentralizacji; tendencje w zakresie podziału terytorialnego państwa; formy samodzielności samorządów i ich ochrona; ewolucja prawa wyborczego do samorządów; formy dialogu i współpracy samorządu terytorialnego, zawodowego i gospodarczego z organami władzy wykonawczej.

 

Możliwość zadawania pytań będzie miała również zgromadzona publiczność.

 

Na debatę zaproszeni zostali przedstawiciele wszystkich partii i ruchów społecznych aktywnych na lubelskiej scenie politycznej. Swoją obecność potwierdzili:

1. Piotr Kowalczyk – Wspólny Lublin

2. Bartłomiej Pejo – Wolność/KORWiN

3. Julia Zimmermann- Partia Razem

4. Jacek Bury – Nowoczesna

5 .Jacek Czerniak – Zjednoczona Lewica

6. Jarosław Markiewicz – Kukiz ’15

7. Stanisław Bąk – Kongres Nowej Prawicy

8. Mirosław Ziomek – Stronnictwo Demokratyczne

9. Zbigniew Wojciechowski – Polska Razem. Zjednoczona Prawicy

 

Ponadto obecni będą przedstawiciele:

1. Platformy Obywatelskiej

2. Prawa i Sprawiedliwości

3. Polskiego Stronnictwa Ludowego

 

Wydarzenie poprowadzi Pan Wojciech Brakowiecki.

 

Debata odbędzie się 5 kwietnia 2017 r. o godzinie 13.00 w Auli Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie. Wstęp wolny.WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.