Czy ktoś widział pełzającego żółwia w Lublinie? Właściciele proszą o pomoc

Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

W poniedziałek w okolicach ul. Wilczej na lubelskich Bronowicach zaginął żółw stepowy. Właściciele wyznaczyli wysoką nagrodę za pomoc w znalezieniu zółwia.

Do zaginięcia żółwia stepowego doszło w poniedziałek 15 lipca na ul. Wilczej w Lublinie. Nie wiadomo czy żółw sam postanowił opuścić posesję czy ktoś mu w tym pomógł zabierając go. Jedno jest pewne – właściciele tęsknią za żółwiem, który był w ich rodzinie od 10 lat.

Wyznaczono wysoką nagrodę za wskazanie złodzieja lub znalezienie żółwia. Jeśli ktokolwiek widział zwierzę, proszony jest o powiadomienie, gdzie znajduje się uciekinier. Z właścicielami zguby można się skontaktować pod nr tel.: 691 707 252 oraz 513 545 088.

Żółwie stepowe są aktywne głównie wiosną. Wówczas rozpoczynają szukanie partnera do godów. Szczególnie w okresach deszczowych, gdy ziemia jest miękka żółw ten kopie nory dochodzące nawet do 2 metrów długości. Dół służy mu za miejsce snu oraz letniego i zimowego spoczynku.Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.