Czy CKE unieważni egzamin gimnazjalny z języka polskiego? Oficjalny komentarz CKE

Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

W środę przed rozpoczęciem egzaminu z języka polskiego na jednym z portali społecznościowych pojawiła się część polecenia testu gimnazjalnego. Czy CKE unieważni egzamin?

Na 20 minut przed egzaminem gimnazjalnym z języka polskiego na Twitterze pojawiła się informacja o zarysie tematu teksu własnego. Dyrekcja CKE nie przeszła obojętnie obok tego tematu i poszukuje uczennicy, która odpowiadała za wyciek tej informacji.

– Jeśli ustalimy w jakiej szkole doszło do tego wycieku, jej uczniowie powtórzą egzamin. Sprawa została zgłoszona na policję – poinformował Marcin Smolik, dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.

Czy egzamin z języka polskiego zostanie unieważniony w całej Polsce i wszyscy uczniowie będą musieli go poprawiać? Nic z tych rzeczy. Nieprawdziwa informacja została opublikowana przez kilka serwisów informacyjnych.

– „W związku z nieprawdziwymi informacjami, jakie pojawiły się na jednym z portali społecznościowych, dotyczących zamiaru „anulowania przez CKE egzaminu gimnazjalnego z języka polskiego”, dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej informuję, że informacje te są nieprawdziwe” – czytamy w komunikacie wystosowanym przez CKE.

Centralna Komisja Egzaminacyjna nie zamierza unieważniać egzaminu gimnazjalnego z języka polskiego.WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.