Czy 11 listopada to święto kościelne? Czy trzeba iść do kościoła?

kościół
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Czy w Narodowe Święto Niepodległości trzeba iść do kościoła? Czy 11 listopada to święto kościelne i wierni są zobowiązani uczestniczyć w mszy świętej? Sprawdź odpowiedź.

11 listopada 2021 – MSZA: czy jest obowiązkowa? Czy w Narodowe Święto Niepodległości trzeba iść do kościoła? Odpowiadamy na pytanie, przedstawiamy szczegółowe informacje oraz sprawdzamy wszystko o mszy 11 listopada 2021.

11 listopada to święto kościelne i trzeba iść do kościoła?

Narodowe Święto Niepodległości, obchodzone 11 listopada, nie jest świętem kościelnym, ani świętem nakazanym. Oznacza to, że tego dnia katolicy nie muszą iść do kościoła, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by uczestniczyć w mszy. Msza 11 listopada nie różni się za bardzo od mszy, które odbywają się w inne dni. Liturgia tego dnia trwa tradycyjnie około 50-60 minut.

Narodowe Święto Niepodległości 11 listopada ustanowione zostało ustawą z dnia 23 kwietnia 1937, a następnie zniesione ustawą Krajowej Rady Narodowej 22 lipca 1945 roku. Święto to przywrócono dopiero ustawą w okresie transformacji systemowej, która miała miejsce 1989 roku. Narodowe Święto Niepodległości 11 listopada jest dniem ustawowo wolnym od pracy.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.