Czy 10 grudnia to niedziela handlowa? Sprawdź, gdzie będzie można zrobić zakupy

Centrum handlowe Vivo Lublin
Centrum handlowe Vivo Lublin | fot. Dominik Wąsik

Niedziele handlowe grudzień 2023. Kiedy wypada najbliższa niedziela handlowa? Czy 10 grudnia to niedziela handlowa? Gdzie 10 grudnia będziemy mogli zrobić zakupy? Sprawdź kalendarz niedziel handlowych w 2023.

Najbliższa niedziela handlowa wypada już w grudniu. Zgodnie z przepisami wszystkie sklepy, galerie handlowe oraz inne punkty mogą zostać otwarte wyłącznie siedem razy w ciągu roku w niedzielę.

Czy 10 grudnia zrobimy zakupy?

10 grudnia to niedziela handlowa, dzięki czemu osoby, które nie miały czasu zrobić zakupów w tygodniu, będą mogły to nadrobić właśnie tego dnia. To dodatkowy czas przed świętami Bożego Narodzenia, kiedy możemy wybrać się na pierwsze świąteczne zakupy.

Niedziele handlowe 2023 – kalendarz

Kalendarz niedziel handlowych w 2023:

  • niedziela handlowa 10 grudnia 2023;
  • niedziela handlowa 17 grudnia 2023.

W pozostałe niedziele tj. 24 grudnia i 31 grudnia obowiązuje zakaz handlu.

W grudniu niedziela handlowa uprzednio miała wypaść 24 grudnia. Branża handlowa ze względu na to, że 24 grudnia wypada Wigilia Bożego Narodzenia, apelowała o zmianę przepisów i wyznaczenie dodatkowej niedzieli handlowej w grudniu. Dlatego wyznaczono nową niedzielę handlową – 10 grudnia.

Więcej: W tym roku nie zrobimy zakupów w Wigilię 24 grudnia, sklepy będą zamknięte. Sejm zdecydował

Które sklepy będą otwarte w niedzielę, 10 grudnia

W najbliższą niedzielę 10 grudnia otwarte będą wszystkie markety sieci Biedronka, Lidl, Kaufland, Netto, Aldi, Carrefour, Dino, Stokrotka, Makro czy Selgros. Tego dnia zakupy zrobimy także w galeriach i pasażach handlowych oraz Żabce. W niedziele otwarte będą także drogerie jak Rossmann, czy Hebe. Poza tym w niedzielę zawsze otwarte są piekarnie, cukiernie, kawiarnie czy restauracje.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.