Czujny pracownik firmy kurierskiej zapobiegł próbie oszustwa metodą na wnuczka

pieniądze
Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Dzięki czujności pracownika firmy kurierskiej, który nabrał podejrzeń, że starsza kobieta mogła paść ofiarą oszustwa, mieszkanka Lublina nie straciła 30 tys. zł.

W czwartek do jednej z mieszkanek naszego miasta na telefon stacjonarny zadzwoniła młoda kobieta. Powiedziała, że miała wypadek samochodowy, potrąciła człowieka i jest zatrzymana przez policję. Dodała, że w związku z powyższym pilnie potrzebuje pieniędzy, by wyjść na wolność.

Starsza pani przekonana, że rozmawia z wnuczką mieszkającą za granicą, kontynuowała rozmowę. „Wnuczka” chciała pożyczyć od niej 70 tys. zł, jednak seniorka przyznała, że dysponuje połową tej kwoty. Po chwili do rozmowy miał włączyć się jeszcze mężczyzna, który uwiarygodnił opisywane przez wnuczkę zdarzenie i ponowił prośbę przekazania gotówki.

Ponieważ, kobieta oznajmiła, że dysponuje tylko niemal połową żądanej kwoty, rozmówca zgodził się na na taką sumę pieniędzy. Polecił seniorce, by te 30 tys. zł spakowała do dwóch kopert i przekazała kurierowi, który za chwilę miał się po nie zgłosić. Zwrócił jej także uwagę, by z nim nie rozmawiała.

79-latka postąpiła zgodnie ze wskazówkami i pieniądze oddała mężczyźnie, który przyjechał do jej mieszkania. Po kilku minutach ten sam mężczyzna wrócił do niej i oddał całą gotówkę. Jak się okazało, był nim pracownik firmy przewozowej, który otrzymał zlecenie przewozu kopert z rzekomymi dokumentami do innego miasta.

Mężczyzna nabrał podejrzenia, że kobieta mogła paść ofiarą oszustów, postanowił ją o tym powiadomić. Zaproponował jej, aby skontaktowała się ze swoją rodziną i policją, co też uczyniła. Rozmowa z członkami rodziny utwierdziła ją w przekonaniu, że do żadnego wypadku nie doszło.

Oszustów poszukują teraz policjanci z III komisariatu.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.