Czeska firma chce dostarczyć elektryczne autobusy dla Lublina. Czy ZTM dołoży?

sor ns electric1
Elektryczny autobus firmy SOR Libchavy | fot. materiały producenta

Tylko czeska firma SOR Libchavy chce dostarczyć 20 elektrycznych autobusów dla Lublina. Jej oferta jest wyższa od założonego budżetu przez Zarząd Transportu Miejskiego. Co zrobi ZTM?

Przetarg na dostawę dwudziestu autobusów elektrycznych został ogłoszony przez Zarząd Transportu Miejskiego już po raz drugi. W pierwszym postępowaniu swoje oferty złożyły dwie firmy: Ursus-Bus oraz Solaris. Obie oferty jednak znacznie przewyższały przeznaczony przez UM Lublin budżet na ten cel. Dlatego przetarg unieważniono i postanowiono ogłosić go ponownie.

Jedyną ofertę w przetargu złożyła czeska firma SOR Libchavy, która w swojej ofercie ma również autobusy elektryczne. Producent zaproponował pojazdy SOR NS 12 electric (widoczny na zdjęciu głównym). Spółka swoją ofertę wyceniła na kwotę 44,8 mln zł netto, gdzie przewyższa zakładany przez ZTM Lublin budżet.

„Kwota, jaka została przeznaczona na sfinansowanie zamówienia to ponad 43 mln zł netto, czyli blisko 53 mln zł brutto” – informuje Justyna Góźdź, rzeczniczka Zarządu Transportu Miejskiego w Lublinie.

Czy miasto dołoży blisko 2 mln zł by podpisać umowę z SOR Libchavy? – „Komisja przetargowa analizuje ofertę pod kątem prowadzonego postępowania. Decyzje będą podejmowane na bieżąco” – dodaje Góźdź.

Wraz z elektrycznymi autobusami do Lublina mają także trafić infrastruktura do ich ładowania. Będzie ona zlokalizowana na pętli przy ulicy Paderewskiego oraz w zajezdni MPK przy ulicy Grygowej. Pojazdy dedykowane będą do obsługi linii komunikacyjnych nr: 13, 23 i 29.

„Pojazdy będą niskopodłogowe o długości 12 metrów, przystosowane do przewozu osób niepełnosprawnych, monitorowane, klimatyzowane, wyposażone w biletomaty z możliwością płatności kartą i gotówką, bramki liczenia pasażerów oraz trzy podwójne porty USB do ładowania urządzeń mobilnych” – wylicza Góźdź.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.