Część oddziałów Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego przeniesie się na al. Kraśnicką

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny przy al. Kraśnickiej w Lublinie
Wojewódzki Szpital Specjalistyczny przy al. Kraśnickiej w Lublinie | fot. Dominik Wąsik

Od kwietnia część oddziałów Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie będzie funkcjonować w szpitalu wojewódzkim przy al. Kraśnickiej. Jest to spowodowane planowanym remontem szpitala dziecięcego.

Przeprowadzka oddziałów Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego

Od 1 kwietnia Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Lublinie przeniesie część oddziałów do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego przy al. Kraśnickiej. Jak tłumaczy szpital, jest to rozwiązanie tymczasowe.

„Działania takie planowane są na okres około pół roku z możliwością przedłużenia. Sytuacja ta podyktowana jest potrzebą poszukiwania zewnętrznej bazy lokalowej na czasowe prowadzenie działalności leczniczej poza siedzibą szpitala w związku z planowanym remontem trzech pięter szpitala”

– mówi Agnieszka Osińska, rzeczniczka prasowa Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie.

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny przy Al. Kraśnickiej udostępni dla potrzeb Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie trzy piętra w budynku pediatrii, na których zostaną rozlokowane cztery przeniesione oddziały. Zostaną tu przeniesione: Oddział Pediatrii, Chorób Płuc i Reumatologii, Oddział Pediatrii, Endokrynologii i Diabetologii, Oddział Alergologii Dziecięcej i Oddział Patologii Niemowląt. Do dyspozycji będzie 60 łóżek.

„Lokalizacja ta została wybrana dzięki wspólnym uzgodnieniom Uniwersytetu Medycznego, Urzędu Marszałkowskiego, Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego i Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego. Jest to samodzielny budynek, wydzielony ze struktury szpitala przy Al. Kraśnieckiej, z szybkim dostępem do wejścia, co znacznie ograniczy kontakt dziecięcych pacjentów z dorosłymi osobami przyjmowanymi do tamtejszej placówki”

– tłumaczy rzeczniczka szpitala.

Do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego przy Al. Kraśnickiej wraz z pacjentami zostanie przeniesiona kadra medyczna poszczególnych oddziałów Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego. Zostanie przeniesiony także niezbędny sprzęt medyczny służący do diagnostyki i leczenia w poszczególnych oddziałach.

„W razie konieczności pogłębionej diagnostyki medycznej, wychodzącej poza specyfikę przeniesionych oddziałów, pacjenci będą przewożeni na badania do Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie. Lekarze z przeniesionych oddziałów do szpitala przy Al. Kraśnickiej będą przyjeżdżać na konsultacje do szpitala dziecięcego, tak aby zachowana była kompleksowość leczenia”

– zapewnia Osińska.

„Pragniemy zaznaczyć, że czasowe przeniesienie oddziałów na Al. Kraśnicką nie jest jednoznaczne z utworzeniem odrębnej jednostki. Obie lokalizacje stanowią jeden szpital. To przy ul. Gębali 6 w razie zagrożenia życia dziecka będzie udzielana pomoc w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym. Pacjenci, którzy będą wymagali hospitalizacji zostaną przez personel szpitala przekierowywani do odpowiednich Oddziałów przy Al. Kraśnickiej”

– dodaje.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.