Czeka nas biała zima? Nadciąga duże ochłodzenie i posypie śniegiem

10678800 1496973723890307 2951325998945135555 n e1451233722566
Zdjęcie ilustracji: Info meteo LU-Biała Podlaska

Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich miłośników śniegu! Przed nami ostatnie ciepłe godziny tego roku. Dni i noce będą coraz chłodniejsze, a także posypie śniegiem. Przedstawiamy pogodę na najbliższe dni.

Poniedzałek

Poniedziałek będzie jeszcze ciepły, ale temperatura zacznie się już stopniowo obniżać. To także ostatni dzień z dużą ilością chmur i opadami deszczu.

Wtorek

We wtorek, można spodziewać się większej ilości rozpogodzeń. To efekt zmian cyrkulacji mas powietrza i powstania potężnego wyżu barycznego, którego centrum pojawi się nad Skandynawią.

Środa

Fot: Info meteo LU-Biała Podlaska

Stałego spadku temperatury należy oczekiwać natomiast od środy. W Lublinie w najcieplejszym momencie dnia termometry wskażą -1°C. Wtedy nad Polskę dotrą masy zimnego arktycznego powietrza znad Rosji. To oznacza dla nas duży spadek temperatury. Najsilniejsze mrozy wystąpią na wschodzie kraju.

Pod koniec tygodnia dotrze do nas mroźne powietrze znad Rosji. Dlatego w przyszły weekend nie wykluczamy, że (nocami) lokalnie w Lublinie temperatura spadnie do nawet -17 stopni.

 

Opracowanie pogody: Info Meteo LU-Biała Podlaska

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.