Czego Polacy szukali w Google w 2018 roku? Oto lista najpopularniejszych haseł

Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Ile palców ma koń, ile kosztuje przegląd samochodu i co to jest RRSO? Odpowiedzi między innymi na te pytania szukali internauci w wyszukiwarce Google w 2018 roku.

Google co roku publikuje listę haseł, które najbardziej zyskiwały na popularności w wyszukiwarce Google. Wyszukiwania pokazują, czym żyli internauci w 2018 roku.

A taki rok jak 2018 zdarza się raz na cztery lata. To było bowiem wielkie święto piłki nożnej, dlatego Mistrzostwa Świata otwierają listę najpopularniejszych haseł zarówno w Polsce, jak na świecie.

„Niestety 2018 rok był smutny dla miłośników muzyki, odszedł Avicii, popularny szwedzki DJ oraz Kora Jackowska, jedna z największych gwiazd polskiego rocka – ich nazwiska trafiły kolejno na 2 i 6 miejsce zestawienia” – czytamy w publikacji Google.

W styczniu cała Polska śledziła dramatyczną wyprawę Tomasza Mackiewicza, himalaisty, który zginął na Nanga Parbat, dyskusje na ten temat trwają w sieci do dziś.

W zestawieniu 10 haseł najszybciej zyskujących popularność znalazł się również film Wojciecha Smarzowskiego, który wzbudzał wiele kontrowersji – Kler oraz kostiumowa opowieść o panowaniu Kazimierza Wielkiego, Korona Królów.

W październiku odbyły się wybory samorządowe – hasło to zamyka pierwszą trójkę zestawienia. Do ścisłej dziesiątki trafił również internetowy sklep modowy About You, który zadebiutował na polskim rynku w sierpniu oraz Meghan Markle, która w maju poślubiła brytyjskiego księcia Harry’ego.

Oto lista haseł najszybciej zyskujących na popularności w Polsce, a także listy tematyczne, które pokazują najpopularniejsze hasła w takich kategoriach jak m.in. Wydarzenia, Ludzie, Filmy, Seriale.

Rok w wyszukiwarce, czyli czego szukaliście w Google w 2018 roku. Żeby zobaczyć najpopularniejsze hasła przejdź na kolejne strony.

DalejWASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.