Czarny Piątek – Black Friday 2021 [DATA]. Kiedy jest Black Friday w Polsce?

Black Friday w sklepach
Black Friday w sklepach | fot. shutterstock

Wiele osób zadaje sobie pytanie: Kiedy jest Black Friday 2021? Na to pytanie można bardzo łatwo odpowiedzieć. Czarny Piątek jest dzień po tradycyjnym Dniu Dziękczynienia w Ameryce. W tym roku Czarny Piątek odbędzie się 26 listopada 2021.

Black Friday 2021 – kiedy? DATA

Zbliża się Black Friday 2021. W listopadowym miesiącu zakupów liczne sklepy internetowe i stacjonarne ponownie będą promować swoje produkty z dużymi rabatami. Świąteczny biznes zostaje wprowadzony ze specjalnymi ofertami na 24 godziny. Na kupujących czekają niezliczone okazje z okazji Czarnego Piątku. Black Friday 2021 wypada w piątek 26 listopada.

Czasami zdarzają się sklepy, które rozpoczynają swoje promocje w Black Friday jeszcze wcześniej. W ostatnich latach pojawiało się coraz więcej promocji z odliczaniem Black Friday, w których pierwsze oferty były oferowane z wyprzedzeniem na tydzień przed Black Week.

Zasadniczo jednak można zaobserwować, że rabaty stają się coraz lepsze, im bliżej Czarnego Piątku. Na przykład sklepy często przebijają się nawzajem w swoich kampaniach rabatowych podczas Black Week. Więc jeśli możesz się powstrzymać, powinieneś poczekać kilka dni, aż rabaty osiągną najwyższy poziom lub ceny osiągną najniższy poziom.

Jakie zniżki i rabaty w Black Friday?

Wysokość rabatów zależy od odpowiedniego sprzedawcy. Oferty i oferty są ustalane przez samych dostawców. W niektórych sklepach reklamowane jest na przykład 10 lub 20 procent całego asortymentu. Inni oferują dodatkowe rabaty na poszczególne produkty. Może to mieć wpływ na produkty, które zostały już przecenione, a nawet oznaczać zniżki od normalnej ceny.

Skąd wzięła się data Black Friday?

Czarny piątek pochodzi z USA i jest tam obchodzony dzień po Święcie Dziękczynienia od lat 60. XX wieku. Ponieważ Święto Dziękczynienia zawsze przypada w czwarty czwartek listopada, wielu pracowników bierze dzień urlopu między świętem narodowym a kolejnym weekendem, aby zrobić pierwsze świąteczne zakupy i uzyskać najlepsze oferty.

Ze względu na bardziej elastyczne godziny otwarcia w porównaniu do większości krajów w Europie, rezultatem jest kilkudniowy maraton zakupowy, który nie ma sobie równych. Niektóre sklepy otwierają swoje drzwi od czwartku do piątku w środku nocy i prowadzą akcje rabatowe do następnego poniedziałku.

Wielu kupujących czeka z większymi zakupami do Czarnego Piątku, ponieważ rabaty do 60% i więcej obiecują zakup po absolutnie okazyjnych cenach. Nic więc dziwnego, że Czarny Piątek od lat jest najbardziej pracowitym dniem dla sprzedawców detalicznych pod względem sprzedaży.

Dlaczego Black Friday tak naprawdę nazywa się Black Friday?

Istnieją różne założenia dotyczące pochodzenia nazwy. Oto najpopularniejsze:

*Tłumy na chodnikach i długie kolejki przed sklepami podobno wyglądają jak jedna czarna rzecz. Może to być również aluzja do chaosu na ulicach po krachu giełdowym w 1929 roku.

*Istnieje też teoria, że ​​wiele firm o dość słabej sprzedaży ma w tym dniu szansę na zarobienie – czyli wypisanie „czarnych” liczb. Jest trafne powiedzenie, że inwestorzy mieliby czarne ręce od liczenia pieniędzy w tym dniu.

*Pierwsze znane użycie tego terminu pochodzi z Filadelfii w 1966 roku. Znaczenie zostało zarejestrowane przez American Dialect Society.

*Przy okazji: istnieje wiele teorii dotyczących nazwy Black Friday. Najbardziej prawdopodobne jest to, że krupierzy tego dnia wyjdą z kryzysu i będą mieli czarne ręce od liczenia pieniędzy pod koniec maratonu sprzedaży. Nic dziwnego, skoro firmy obracają w tym czasie miliardy euro.

Kiedy za kilka lat przypada Black Friday?

Chociaż nie obchodzimy Święta Dziękczynienia w Polsce, a czwarty piątek listopada nie jest zatem dniem pomostowym, amerykańska data również stała się polskim Czarnym Piątkiem.

W najbliższych latach Black Friday będzie obchodzony w Polsce w następujących terminach:

  • Black Friday 2022 →25. Listopad 2022
  • Black Friday 2023 →24. Listopad 2023
  • Black Friday 2024 →29. Listopad 2024
  • Black Friday 2025 →28. Listopad 2025

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.