#CzarnekOut. Pierwszy taki billboard w Polsce – i to w Lublinie. Będzie ich więcej

Akcja Demokracja odsłoniła w Lublinie pierwszy billboard z hasłem #CzarnekOut
Akcja Demokracja odsłoniła w Lublinie pierwszy billboard z hasłem #CzarnekOut | nadesłane

W środę przy skrzyżowaniu Al. Racławickich z ul. Głowackiego w Lublinie zaprezentowany został pierwszy w Polsce billboard z hasłem #CzarnekOut. W najbliższym czasie takich billboardów w naszym mieście pojawi się więcej.

Billboard #CzarnekOut

Za akcją billboardową #CzarnekOut z wizerunkiem ministra edukacji i nauki Przemysława Czarnka stoją przedstawiciele ruchu Akcja Demokracja. Komunikat na billboardzie wzywa ministra Czarna do dymisji. Oprócz hasła #CzarnekOut znalazły się także słowa: „Uczniowie i uczennice. Nie damy się Czarnkowi!”

„Słowa te mają dodać otuchy osobom i grupom, które minister Czarnek dyskryminuje, które atakuje, dla których rządy ministra są koszmarem. Dlatego na billboardach wymienione będą uczniowie i uczennice, studentki i studenci, dziewczyny i kobiety, dyrektorki i dyrektorzy, nauczycielki i nauczyciele czy osoby LGBT+” – wyjaśnił Bogumił Kolmasiak, kierownik kampanii w Akcji Demokracji.

Akcja Demokracja prowadzi działania na rzecz obywatelskiego wotum nieufności wobec ministra Czarnka we współpracy i przy wsparciu Lewicy.

„Jest nam przykro dlatego, że minister Czarnek pochodzi z Lublina. Dlatego też tutaj będzie wisieć najwięcej billboardów. My jako partia Razem jak tylko Przemysław Czarnek został wojewodą lubelskim, sprzeciwialiśmy się jego poglądom i nienawistnym, szkalującym wobec mniejszości wypowiedziom. Dzisiaj widzimy, że cała Polska jest przeciwna Czarnkowi” – powiedziała Magdalena Długosz, lokalna aktywistka partii Razem.

Apel o obywatelskie wotum nieufności wobec Czarnka podpisało już 112 tys. osób. Akcja Demokracja wspólnie z Lewicą doręczyła go posłom i posłankom podczas głosowania nad wotum nieufności, które odbyło się pod koniec lipca.

„Minister edukacji powinien dbać o wszystkie osoby, które uczą się w polskich szkołach, a nie wprowadzać prawa silniejszego i poczucia lęku. Mimo iż wotum nie przeszło, nie poddajemy się. Za chwilę rozpocznie się rok szkolny i akademicki. Wiemy, że minister Czarnek nie zdał egzaminu, dlatego, będziemy dążyć do jego odwołania, a osobom, które bezpośrednio są dotknięte jego działaniami dodawać otuchy” – skomentował Tomasz Sierawski, dyrektor technologii w Akcji Demokracji.

Jest to pierwszy z 29 nośników, które staną w 11 miejscowościach. W Lublinie wywieszonych będzie 9 billboardów. Akcja przeprowadzona jest w całości ze środków wpłaconych przez aktywistów i aktywistki Akcji Demokracji. Do tej pory wydanych zostało 50 tys. zł, a zebranych ponad 70 tys. zł.

„Do tych miejsc, gdzie nie uda się dotrzeć z billboardem, wysłane zostaną naklejki, które będą dystrybuowane przez aktywistów i aktywistki. Równocześnie powstanie strona www, dzięki której będzie można wzajemnie sobie dodawać otuchy” – zapowiadają organizatorzy akcji.

Przypomnijmy, że w lipcu przed siedzibą telewizji TVP3 Lublin aktywiści Wiosny i Młodej Lewicy namalowali tęczę. Na chodniku oprócz sześciu kolorów pojawił się napis #CzarnekOut. Więcej o tej akcji: Namalowali tęczę na chodniku przed siedzibą TVP Lublin. Stacja wezwała policję

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Brawo Lublin!!! #CzarnekOut.
    Czarnek i kler – ręce precz od polskich dzieci!!!