Ćwiczenia manewrowe jednostek straży pożarnych na terenie woj. lubelskiego

pożar lasu

W lubelskim trwają ćwiczenia międzywojewódzkie sił i środków Centralnego Odwodu Operacyjnego i Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego. Uwaga na duży ruch pojazdów PSP na drogach.

 

Ćwiczenia pod kryptonimem ‘LASY JANOWSKIE 2017’ organizowane są przez Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej na terenie powiatu janowskiego w dniach 28-29 czerwca.

 

Scenariusz zakłada pożar lasu na bardzo dużym obszarze z elementami ratownictwa chemiczno – ekologicznego i wysokościowego na poziomie specjalistycznym. Celem głównym ćwiczeń jest ustalenie stopnia przygotowania sił i środków COO i KSRG do gaszenia bardzo dużego obszaru leśnego.

 

W ćwiczeniach wezmą udział siły i środki Centralnego Odwodu Operacyjnego i Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego z województwa lubelskiego, podkarpackiego, mazowieckiego i świętokrzyskiego.

 

Strażacy będą prowadzili działania nieprzerwanie przez 36 godzin. Przez ten czas na drogach należy spodziewać się wzmożonego ruchu pojazdów PSP.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.