Cuple: Wielki pożar szklarni, kłęby dymu nad okolicą Bełżyc

Pożar szklarni w miejscowości Cuple pod Bełżycami | fot. czytelniczka Ola

W piątek w miejscowości Cuple wybuchł pożar w kompleksie szklarni. Na miejscu pracuje 29 zastępów straży pożarnej. Doszło do rozszczelnienia zbiorników z kwasem azotowym. Trwa akcja gaśnicza.

Zgłoszenie o pożarze w miejscowości Cuple (gmina Bełżyce, koło Lublina) strażacy otrzymali w piątek o godzinie 14.30. Po dotarciu na miejsce okazało się, że płonie szklarnia, w której składowany był styropian. Kłęby gęstego dymu widać nad Bełżycami i okolicami. Pożar objął szklarnie o powierzchni około 500 metrów kwadratowych.

Jak informuje zespół prasowy Państwowej Straży Pożarnej, pożar zagrażał znajdującemu się w pobliżu zbiornikowi z olejem napędowym o pojemności 10 000 litrów oraz wiatrakowi wytwarzającemu energię. Niestety, ogień rozszczelnił zbiorniki z kwasem azotowym. Na miejscu pracuje już grupa ratownictwa chemicznego i ekologicznego z Lublina.

Z ogniem walczy 29 zastępów straży pożarnej, w tym około 100 strażaków. Na razie nie ma informacji o poszkodowanych osobach.

Czekamy na Wasze zdjęcia i nagrania. Wysyłajcie je na [email protected]WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.