Najnowsze ogłoszenia (spoty)
W piątek w miejscowości Cuple wybuchł pożar w kompleksie szklarni. Na miejscu pracuje 29 zastępów straży pożarnej. Doszło do rozszczelnienia zbiorników z kwasem azotowym. Trwa akcja gaśnicza.
Zgłoszenie o pożarze w miejscowości Cuple (gmina Bełżyce, koło Lublina) strażacy otrzymali w piątek o godzinie 14.30. Po dotarciu na miejsce okazało się, że płonie szklarnia, w której składowany był styropian. Kłęby gęstego dymu widać nad Bełżycami i okolicami. Pożar objął szklarnie o powierzchni około 500 metrów kwadratowych.
Jak informuje zespół prasowy Państwowej Straży Pożarnej, pożar zagrażał znajdującemu się w pobliżu zbiornikowi z olejem napędowym o pojemności 10 000 litrów oraz wiatrakowi wytwarzającemu energię. Niestety, ogień rozszczelnił zbiorniki z kwasem azotowym. Na miejscu pracuje już grupa ratownictwa chemicznego i ekologicznego z Lublina.
Z ogniem walczy 29 zastępów straży pożarnej, w tym około 100 strażaków. Na razie nie ma informacji o poszkodowanych osobach.
Czekamy na Wasze zdjęcia i nagrania. Wysyłajcie je na [email protected]
Ważny temat? Prześlij newsa!
Czekamy na Wasze informacje, zdjęcia i filmy.
Bądź na bieżąco z Lublinem!
Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się w naszym mieście.
Najciekawsze wiadomości ze spottedlublin.pl znajdziesz w Google News!
Dodaj opinię