Coraz mniej wolnych łóżek w szpitalu tymczasowym na Targach Lublin

szpital tymczasowy w targach lublin
Szpital tymczasowy w Targach Lublin | fot. Katarzyna Link, LUW

W szpitalu tymczasowym w Lublinie zostało tylko 13 wolnych łóżek. Obecnie przebywa tam 81 pacjentów. Dziś ma zostać podjęta decyzja o terminie uruchomienia kolejnego modułu łóżek.

Tylko 13 wolnych łóżek w szpitalu tymczasowym w Lublinie

Maksymalny potencjał szpitala tymczasowego w Targach Lublin to 480 łóżek. Obecnie uruchomione zostały trzy moduły w oddziale wewnętrznych, w skład których wchodzi 84 łóżka z tlenem i jeden moduł z 10 łóżkami na oddziale respiratorowym.

Obecnie w szpitalu tymczasowym w Lublinie przebywa 81 pacjentów (stan na wtorek, 23 marca), w tym 77 na oddziale wewnętrznym, a czterech na respiratorowym. W bazie dostępnych łóżek zostało 13 sztuk, w tym 6 na oddziale respiratorowym.

Z informacji jakie udało nam się uzyskać w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim wynika, że najprawdopodobniej dzisiaj zostanie podjęta decyzja o terminie otwarcia kolejnego modułu, 28 łóżek, w szpitalu tymczasowym w Lublinie.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.