Co z wynikami Budżetu Obywatelskiego? "Trwa zliczanie i wprowadzanie głosów do systemu"

IMG 20161006 123636 e1480340626667

Zbliża się koniec listopada a Urząd Miasta nie udostępnił jeszcze informacji na temat wyników Budżetu Obywatelskiego. Jak się okazuje się, że za zwłokę odpowiada czynnik ludzki.

W tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego w Lublinie wzięło udział ponad 73 tys. osób. Za pośrednictwem strony internetowej zagłosowało blisko 18 tysięcy osób. Dużo większą popularnością cieszyło się głosowanie w formie tradycyjnej, na kartach do głosowania.

– W ponad sześćdziesięciu punktach głosowania oddano ponad 55 tys. kart. W roku ubiegłym w ten sposób zagłosowało ponad 43 tys. osób – informuje Joanna Bobowska z UM Lublin.

Od początku wprowadzenia Budżetu Obywatelskiego w naszym mieście, zliczanie głosów nie trwało jeszcze tak długo. Przeważnie wyniki znany były z początku listopada.

Jak się okazuje przyczyną takiego opóźnienia jest czynnik ludzki. – Głosy oddane na kartach papierowych wymagają wprowadzenia do systemu, a ten proces długo trwa. Znaczna ich część jest już w systemie – komentuje Bobowska.

Ratusz zapewnia, że wkrótce poznamy wyniki. – Liczymy, że wyniki zostaną ogłoszone jeszcze w tym tygodniu – dodaje Bobowska.

DW

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.