Cmentarze w Lublinie – lista, parkingi, dojazd. Zobacz, jak dojechać na cmentarz na Wszystkich Świętych

Cmentarz Majdanek, cmentarz Lipowa, cmentarz Unicka i inne. Dowiedz się, jak przed i w trakcie Wszystkich Świętych działają cmentarze w Lublinie
Cmentarz Majdanek, cmentarz Lipowa, cmentarz Unicka i inne. Dowiedz się, jak przed i w trakcie Wszystkich Świętych działają cmentarze w Lublinie | fot. Dominik Wąsik

Jak dojechać na cmentarz Majdanek, Lipowa czy na Unickiej? Gdzie zaparkować auto? Jak wyglądają rozkłady jazdy komunikacji miejskiej na Wszystkich Świętych? Sprawdź najważniejsze informacje dotyczące 1 listopada 2022 roku!

Przełom października i listopada to czas zadumy, refleksji i wspomnień. Odwiedzamy groby rodziny i znajomych, zapalamy znicze, przynosimy kwiaty i wiązanki. Przy tej okazji możemy też pospacerować po cmentarzach w Lublinie i wspomnieć tych, którzy odeszli i zostawili ślad w historii Lublina.

Jak dojechać na cmentarz i gdzie zaparkować?

W okresie Wszystkich Świętych, w rejonach cmentarzy na terenie Lublina, wprowadzane zostają zmiany w organizacji ruchu. Mają one na celu umożliwić sprawne dotarcie w okolice nekropolii. Dostępne dla mieszkańców będą specjalne linie, tzw. cmentarne, przeznaczone do obsługi najczęściej wybieranych w tych dniach kierunków. W rejonie cmentarzy pojawią się również funkcjonariusze policji, którzy w godzinach największego szczytu pomogą sprawnie rozładować ruch przy nekropoliach.

Cmentarz Majdanek

  • ul. Droga Męczenników Majdanka 71

Zmiana organizacji ruchu na ul. Droga Męczenników Majdanka

Zmiany na ul. Droga Męczenników Majdanka (dwa pasy w stronę cmentarza) zostaną wprowadzone 28 października po godz. 18.00. Na ul. Droga Męczenników Majdanka za skrzyżowaniem z ul. Hanki Ordonówny do ul. Grenadierów środkowy pas ruchu zostanie przeznaczony do jazdy na wprost. Prawy pas zostanie przeznaczone do skrętu w prawo na teren Muzeum na Majdanku. Tablica F-22 na żółtym tle pokaże „Felin – prosto, Parking Muzeum w prawo”.

Zostaną wprowadzone zakazy skrętu w lewo w ul. Hanki Ordonówny (jadąc od centrum) i na teren Muzeum na Majdanku (jadąc od strony Felina). Na rondzie im. Janusza Krupskiego 28 października wieczorem zostanie ustawiony zakaz skrętu w lewo. Pojazdy wyjeżdżające spod cmentarza do centrum będą kierowane przez ul. Dekutowskiego do al. Witosa.

Sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu Droga Męczenników Majdanka z ul. Hanki Ordonówny zostanie wyłączona na puls w dniach 29-30 października i 1 listopada. Sygnalizacja świetlna na przejściu dla pieszych (między Krańcową a Sulisławicką) będzie wyłączona na puls w dniu 30 października i 1 listopada rano. Sygnalizacja świetlna na ul. Krańcowej na przejściu dla pieszych przy targu będzie wyłączona na puls w dniach 30 października i 1 listopada rano.

Na przystanku komunikacji miejskiej „Majdanek – pomnik 01” po stronie Muzeum na Majdanku przy ul. Hanki Ordonówny w dniach 28 października – 2 listopada. Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie wywiesi informacje dla pasażerów odnośnie jego funkcjonowania.

Zmiana organizacji ruchu na ul. Cmentarnej

W celu ułatwienia dojazdu do cmentarza w dniach od 28 października (rano) do 3 listopada (rano) wprowadza się zmianę w organizacji ruchu. Na ul. Cmentarnej zostanie wprowadzony jeden kierunek ruchu od ul. Droga Męczenników Majdanka w stronę cmentarza. Po obu stronach ulicy będą obowiązywały znaki B-36 „zakaz zatrzymywania się” z tabliczkami T-24. Wyjazd pojazdów odbywać się będzie drogą gruntową utwardzoną jednokierunkową (za kamieniarzami) do ronda im. Janusza Krupskiego.

Na parking za pawilonami handlowymi wjazd będzie się odbywał pierwszym wjazdem, środkowym będzie się odbywał wyjazd z nakazem skrętu w prawo C-2, ostatni wyjazd zostanie zamknięty – wygrodzony płotkami.

Gdzie zaparkować przy cmentarzu na Majdanku?

Parkowanie pojazdów będzie możliwe na parkingach przy cmentarzu, na nowym parkingu przy ul. Grenadierów, na terenie Państwowego Muzeum na Majdanku, na terenie dawnego Polmozbytu ul. Droga Męczenników Majdanka 74, na ul. Dobrzańskiego (parkingi przy Lubelskim Parku Naukowo -Technologicznym), oraz w innych dozwolonych miejscach w rejonie cmentarza.

Cmentarz Lipowa

  • ul. Lipowa 16

W dniach od 27 października (rano) do 3 listopada (rano) parking przy cmentarzu zostanie przysłonięty. Miejsca postojowe zostaną przeznaczone na handel zgodnie z decyzjami na zajęcie pasa drogowego.

Od 28 października do 2 listopada (rano) na ul. Ofiar Katynia zatoka postojowa przy centrum handlowym Lublin Plaza zostanie oznakowana dla pojazdów osób niepełnosprawnych.

Gdzie zaparkować przy cmentarzu na Lipowej?

W dniu 1 listopada centrum handlowe Lublin Plaza umożliwi bezpłatny postój pojazdów na parkingu podziemnym pod obiektem w godz. 7.00 do 21.00. Wjazd i wyjazd możliwy będzie zarówno od ul. Ofiar Katynia, jak i ul. Obrońców Pokoju. Dwupoziomowy parking będzie dostępny dla ok. 670 pojazdów. Szlabany wjazdowe i wyjazdowe będą podniesione.

W celu wykorzystania dodatkowych miejsc postojowych w dniach od 28 października do 2 listopada (rano) zostaną przysłonięte znaki B-36 „zakaz zatrzymywania się” na ul. Głębokiej na odcinku od ul. Narutowicza do ul. Raabego. Umożliwi to postój pojazdów wzdłuż tej ulicy.

Cmentarz Unicka

  • ul. Walecznych 8

W rejonie cmentarza przy ul. Unickiej nie planuje się wprowadzenia zmian w organizacji ruchu na czas Wszystkich Świętych.

Gdzie zaparkować przy cmentarzu na Unickiej?

Kierowcy wybierający się na cmentarz przy ul. Unickiej będą mogli zaparkować samochód na wszystkich pobliskich ulicach: Walecznych, Dymowskiego, Andersa, Magnoliowa, Łubinowa, Hiacyntowa.

Zobacz także: Zmiany w komunikacji miejskiej we Wszystkich Świętych. Jak dojechać autobusem na cmentarze?

Cmentarz Pszczela

  • ul. Pszczela 8

W dniu 1 listopada na ul. Pszczelej na odcinku od torów kolejowych do ul. Kukułczej zostanie wprowadzony jeden kierunek w celu uzyskania dodatkowych miejsc postojowych. Powrót spod cmentarza będzie się odbywał ulicami: Kukułczą, Letniskową do ul. Krężnickiej.

Linia nr 78 – zostanie wydłużona do pętli przy ul. Żeglarskiej.

Gdzie zaparkować przy cmentarzu na Pszczelej?

Kierowcy będą mogli parkować auta na parkingu przy cmentarzu oraz na poboczu jezdni pobliskich ulic.

Cmentarz Bełżycka

W dniu 1 listopada na ul. Łanowej i ul. Bełżyckiej w celu usprawnienia ruchu zostanie wprowadzony jeden kierunek od strony kościoła w Konopnicy do cmentarza. Wyjazd w stronę al. Kraśnickiej będzie się odbywał ul. Folwarczną, która również zostanie oznakowana jako jednokierunkowa.

Gdzie zaparkować przy cmentarzu na Bełżyckiej?

Kierowcy będą mogli zaparkować auta na parkingu przy cmentarzu oraz na poboczu jezdni pobliskich ulic.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.