Cmentarze w Lublinie – lista, parkingi, dojazd. Zobacz, jak dojechać na cmentarz na Wszystkich Świętych

Cmentarz Majdanek, cmentarz Lipowa, cmentarz Unicka i inne. Dowiedz się, jak przed i w trakcie Wszystkich Świętych działają cmentarze w Lublinie
Cmentarz Majdanek, cmentarz Lipowa, cmentarz Unicka i inne. Dowiedz się, jak przed i w trakcie Wszystkich Świętych działają cmentarze w Lublinie | fot. Dominik Wąsik

Jak dojechać na cmentarze na Majdanku, Lipowej czy przy Unickiej? Gdzie zaparkować auto? Jak wyglądają rozkłady jazdy komunikacji miejskiej na Wszystkich Świętych? Sprawdź najważniejsze informacje dotyczące 1 listopada 2023 roku.

Przełom października i listopada to czas zadumy, refleksji i wspomnień. Odwiedzamy groby rodziny i znajomych, zapalamy znicze, przynosimy kwiaty i wiązanki. Przy tej okazji możemy też pospacerować po cmentarzach w Lublinie i wspomnieć tych, którzy odeszli i zostawili ślad w historii Lublina.

Jak dojechać na cmentarz i gdzie zaparkować?

W okresie Wszystkich Świętych, w rejonach cmentarzy na terenie Lublina, wprowadzane zostają zmiany w organizacji ruchu. Mają one na celu umożliwić sprawne dotarcie w okolice nekropolii. Dostępne dla mieszkańców będą specjalne linie, tzw. cmentarne, przeznaczone do obsługi najczęściej wybieranych w tych dniach kierunków. W rejonie cmentarzy pojawią się również funkcjonariusze policji, którzy w godzinach największego szczytu pomogą sprawnie rozładować ruch przy nekropoliach.

SPRAWDŹ, JAK DOJECHAĆ NA CMENTARZE KOMUNIKACJĄ MIEJSKĄ: Jak kursują autobusy na Wszystkich Świętych w Lublinie? Sprawdź, jak dojechać autobusem na cmentarz

Cmentarz Majdanek

  • adres: ul. Droga Męczenników Majdanka 71

Zmiana organizacji ruchu na ul. Droga Męczenników Majdanka

Zmiany na ul. Droga Męczenników Majdanka (dwa pasy w stronę cmentarza) zostaną wprowadzone we wtorek 31 października po godzinie 18:00. Na ul. Droga Męczenników Majdanka za skrzyżowaniem z ul. Hanki Ordonówny do ul. Grenadierów środkowy pas ruchu zostanie przeznaczony do jazdy na wprost, natomiast prawy pas do skrętu na teren Państwowego Muzeum na Majdanku.

Ponadto zostaną wprowadzone zakazy skrętu w lewo w ul. Hanki Ordonówny (jadąc od centrum) i na teren Państwowego Muzeum na Majdanku (jadąc od strony Felina). Na rondzie im. Krupskiego 31 października wieczorem stanie zakaz skrętu w lewo. Pojazdy wyjeżdżające spod cmentarza do centrum będą kierowane przez ul. Dekutowskiego do al. Witosa.

Zmiany obejmą również sygnalizację świetlną, która zostanie wyłączona na puls. Dotyczy to skrzyżowania ul. Droga Męczenników Majdanka z ul. Hanki Ordonówny, przejścia dla pieszych między ulicami Krańcową a Sulisławicką oraz ul. Krańcowej przy targu. W tych wszystkich lokalizacjach światła zmienią tryb działania 1 listopada.

Zmiana organizacji ruchu na ul. Cmentarnej

Od 27 października do 3 listopada (rano) na ul. Cmentarnej obowiązuje ruch jednokierunkowy od ul. Droga Męczenników Majdanka w stronę cmentarza, a po obu stronach ulicy zakaz zatrzymywania się. Wyjazd pojazdów odbywa się drogą gruntową utwardzoną jednokierunkową do ronda im. Krupskiego. Aby wjechać na parking za pawilonami handlowymi, kierowcy powinni korzystać z pierwszego wjazdu, a środkowym i ostatnim będzie się odbywał wyjazd z nakazem jazdy w prawo.

Gdzie zaparkować przy cmentarzu na Majdanku? Parking

Parkowanie pojazdów przy cmentarzu na Majdanku będzie możliwe na parkingach przy cmentarzu, na nowym Park & Ride przy ul. Grenadierów, na terenie Państwowego Muzeum na Majdanku, dawnego Polmozbytu ul. Droga Męczenników Majdanka 74, przy Lubelskim Parku Naukowo-Technologicznym na ul. Dobrzańskiego oraz w innych dozwolonych miejscach w rejonie cmentarza.

Cmentarz Lipowa

  • adres: ul. Lipowa 16

Od 27 października do 2 listopada (rano) parking przy cmentarzu zostanie wyłączony z użytkowania, a miejsca postojowe przeznaczone na handel, zgodnie z decyzjami na zajęcie pasa drogowego.

Od 27 października do 2 listopada (rano) na ul. Ofiar Katynia zatoka postojowa przy centrum handlowym Lublin Plaza zostanie oznakowana dla pojazdów osób z niepełnosprawnościami.

Gdzie zaparkować przy cmentarzu na Lipowej? Parking

W środę 1 listopada centrum handlowe Lublin Plaza umożliwi bezpłatny postój pojazdów na parkingu podziemnym pod obiektem w godz. 7:00-21:00. Wjazd i wyjazd możliwy będzie zarówno od ul. Ofiar Katynia, jak i ul. Obrońców Pokoju. Dwupoziomowy parking będzie dostępny dla ok. 670 pojazdów. Szlabany wjazdowe i wyjazdowe będą podniesione.

W celu wykorzystania dodatkowych miejsc postojowych w dniach od 27 października do 2 listopada (rano) zostanie zniesiony zakaz zatrzymywania się na ul. Głębokiej na odcinku od ul. Narutowicza do ul. Raabego, co umożliwi postój pojazdów wzdłuż tej ulicy.

Cmentarz Unicka

  • adres: ul. Walecznych 8

W rejonie cmentarza przy ul. Unickiej/Walecznych nie planuje się wprowadzenia zmian w organizacji ruchu na czas Wszystkich Świętych.

Gdzie zaparkować przy cmentarzu na Unickiej? Parking

Kierowcy wybierający się na cmentarz przy ul. Unickiej będą mogli zaparkować samochód na wszystkich pobliskich ulicach: Walecznych, Dymowskiego, Andersa, Magnoliowa, Łubinowa, Hiacyntowa.

Cmentarz Pszczela

  • adres: ul. Pszczela 8

W dniu 1 listopada na ul. Pszczelej na odcinku od torów kolejowych do ul. Kukułczej zostanie wprowadzony jeden kierunek w celu uzyskania dodatkowych miejsc postojowych. Powrót spod cmentarza będzie możliwy ulicami Kukułczą i Letniskową do ul. Krężnickiej.

Gdzie zaparkować przy cmentarzu na Pszczelej? Parking

Kierowcy będą mogli parkować auta na parkingu przy cmentarzu oraz na poboczu jezdni pobliskich ulic.

Cmentarz Bełżycka

  • adres: ul. Bełżycka

W dniu 1 listopada na ul. Łanowej i ul. Bełżyckiej w celu usprawnienia ruchu zostanie wprowadzony jeden kierunek od strony kościoła w Konopnicy do cmentarza. Wyjazd w stronę al. Kraśnickiej będzie się odbywał jednokierunkowo ul. Folwarczną, która również zostanie oznakowana jako jednokierunkowa.

Gdzie zaparkować przy cmentarzu na Bełżyckiej?

Kierowcy będą mogli zaparkować auta na parkingu przy cmentarzu oraz na poboczu jezdni pobliskich ulic.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.