Ciężarówka wjechała w busa służby drogowej. Śmierć na miejscu poniósł 23-letni pracownik

Kierowca Scanii wjechał w busa służby drogowej. Śmierć na miejscu poniósł 23-letni pracownik
Kierowca Scanii wjechał w busa służby drogowej. Śmierć na miejscu poniósł 23-letni pracownik | fot. OSP KSRG Żyrzyn

Rozpędzona ciężarówka z naczepą wjechała w ekipę drogowców, którzy malowali na jezdni pasy. W wyniku wypadku śmierć na miejscu poniósł 23-letni pracownik firmy.

Wjechał ciężarówką w pojazd służby drogowej

Do tragicznego wypadku doszło w piątek (1.10) przed godz. 11 na drodze ekspresowej S17 pomiędzy węzłami Kurów Zachód i Żyrzyn w kierunku Warszawy. Z ustaleń policji wynika, że kierujący ciągnikiem siodłowym marki Scania najechał na samochód służby drogowej marki Volkswagen Transporter oznakowany światłami, przed którym dwóch pracowników malowało na jezdni oznaczenia poziome.

Na skutek zderzenia jeden z mężczyzn zginął na miejscu. To 23-letni obywatel Ukrainy. Drugi z mężczyzn z obrażeniami ciała trafił do szpitala w Puławach. Kierowca ciężarówki był trzeźwy, nie wymagał hospitalizacji. Decyzją prokuratora został zatrzymany, a następnie trafił do policyjnego aresztu. Na miejscu pracowali policjanci pod nadzorem prokuratora.

Z informacji udostępnionych na stronie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad wynika, że prace drogowe były zgłoszone, lecz dotyczyły zajęcia lewego pasa ruchu w kierunku Warszawy.

Przypomnijmy, że jest to już kolejny w ostatnim czasie wypadku z udziałem pojazdu służby drogowej. W połowie września kierowca tira wjechał w pojazd służby porządkowej na obwodnicy Lublina. Materiał: Ciężarówka wjechała w auto ekipy porządkowej na obwodnicy Lublina. Mamy nagranie

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.