Ciężarówka wjechała w auto ekipy porządkowej na obwodnicy Lublina. Mamy nagranie

Ciężarówka wjechała w pojazd służb porządkowych na obwodnicy Lublina
Ciężarówka wjechała w pojazd służb porządkowych na obwodnicy Lublina | fot. GDDKiA, KPP Świdnik

W poniedziałek ciężarówka wjechała w samochód służby porządkowej na obwodnicy Lublina. Mimo że zdarzenie wyglądało groźnie, to na szczęście nikomu nic się nie stało. Mamy nagranie z chwili zdarzenia.

Ciężarówka wjechała w ekipę porządkującą na obwodnicy Lublina

Do zdarzenia doszło w poniedziałek (13.09) około godz. 8.40 na drodze ekspresowej S12. W okolicach węzła Lublin Zadębie 47-letni kierowca ciężarówki wjechał w pojazd służby drogowej, który stał na lewym pasie drogowym, a następnie wjechał w bariery energochłonne.

Pojazd służby drogowej stał z przyczepą, na której znajdował się świetlny znak drogowy nakazujący jazdę po prawej stronie znaku, natomiast w pojeździe znajdowało się dwóch pracowników. Przed pojazdem kolejni pracownicy drogowi wykonywali prace porządkowe.

„Mimo wyświetlanych znaków ostrzegawczych oraz informacji na tablicach zmiennej treści, kierowca ciężarówki nie zauważył prac porządkowych i wjechał w pojazd służby drogowej, w którym były dwie osoby” – pisze Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Oderwane podczas zdarzenie elementy dodatkowo uszkodziły pojazd nadjeżdżający z naprzeciwka. Na szczęście nikt nie ucierpiał. Kierowca pojazdu ciężarowego był trzeźwy. Został ukarany mandatem.

Nagranie

Zniszczony pojazd służby drogowej na obwodnicy Lublina
Zniszczony pojazd służby drogowej na obwodnicy Lublina | fot. KPP Świdnik
Doszczętnie zniszczona przyczepa służby drogowej na obwodnicy Lublina
Doszczętnie zniszczona przyczepa służby drogowej na obwodnicy Lublina | fot. KPP Świdnik

3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Oni wielu rzeczy nie zauważają bo przedniej szyby i lusterek używają sporadycznie.

  2. Jak to „nie zauważył” ?
    To gdzie się gapił ? Film oglądał na laptopie, czy gmerał w telefonie ?
    I tylko mandat ? Przecież mógł kogoś zabić.
    On nie przekroczył.predkosci, tylko wjechał w pojazd stojący na drodze. Powinien mieć zatrzymane prawo jazdy.

  3. My jako służby utrzymania powinniśmy mieć skrucony czas do emerytury 20 lat My pracujemy i jesteśmy narażeni na drodze a policja w krzakach albo na komisariacie kawe pije