Ciągnął psa za samochodem przez kilka kilometrów. Zwierzę nie przeżyło

Kierowca peugeota ciągnął psa za samochodem ulicami Chełma
Kierowca peugeota ciągnął psa za samochodem ulicami Chełma | fot. KMP Chełm

Kara nawet 5 lat więzienia grozi 63-letniemu mężczyźnie, który ciągnął przywiązanego psa do haka samochodowego przez kilka kilometrów. Zwierzę nie przeżyło.

Ciągnął psa za samochodem

Zdarzenie miało miejsce w piątek wieczorem na ul. Wojsławickiej w Chełmie. Postronne osoby zatrzymały jadący ulicą samochód marki Peugeot, którego kierowca ciągnął za samochodem psa przywiązanego do haka holowniczego.

Skierowani na miejsce policjanci ustalili, że kierowcą jest 63-latek z gminy Chełm. Mężczyzna najprawdopodobniej ciągnął go przez kilka kilometrów. Zwierzę nie przeżyło tego zdarzenia.

63-latek usłyszał zarzuty znęcanie się nad psem ze szczególnym okrucieństwem. Zostanie doprowadzony do prokuratury z wnioskiem o zastosowanie środka zapobiegawczego. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Niech wpłaci 20tyś zł na schronisko teraz. To go na pewno zaboli.