Chińska firma wybuduje 22-kilometrowy odcinek drogi ekspresowej S19 w woj. lubelskim

Podpisanie umowy na budowę drogi S19 na odcinku od Międzyrzeca Podlaskiego do Radzynia Podlaskiego
Podpisanie umowy na budowę drogi S19 na odcinku od Międzyrzeca Podlaskiego do Radzynia Podlaskiego | fot. LUW

W Radzyniu Podlaskim została podpisana umowa na zaprojektowanie i wybudowanie 22-kilometrowego odcinka drogi ekspresowej S19 od Międzyrzeca Podlaskiego do Radzynia Podlaskiego. Za realizację zadania odpowie chińska firma Stecol Corporation.

Kolejny odcinek S19 w realizacji

Drogę ekspresową S19 wybuduje wyłoniona w przetargu firma Stecol Corporation za ok. 570,7 mln zł. Wykonawca będzie miał za zadanie zrealizowanie inwestycji w ciągu 36 miesięcy od zawarcia umowy, z wyłączeniem okresów zimowych w czasie trwania robót budowlanych. To oznacza, że nowym odcinkiem pojedziemy w I połowie 2026 r. Inwestycja realizowana będzie w systemie „Projektuj i buduj”.

S19 wydłuży się o kolejne 22 km

Odcinek Międzyrzec Podlaski – Radzyń Podlaski liczyć będzie ok. 22,3 km. Na początkowym fragmencie, o długości ok. 3 km, nowa dwujezdniowa trasa przebiegać będzie w śladzie obecnej drogi krajowej nr 19. Następnie poprowadzona zostanie nowym korytarzem i od zachodniej strony ominie Kąkolewnicę.

W ramach inwestycji planowane są dwa węzły drogowe (Kąkolewnica – w okolicach miejscowości Grabowiec oraz Radzyń Podlaski Północ). Ponadto wybudowane zostaną: cztery mosty, jedenaście wiaduktów, sześć przejść dla zwierząt dużych i średnich, dziewięć przepustów z funkcją przejść dla zwierząt małych oraz drogi dojazdowe i lokalne. 

Droga ekspresowa S19, czyli międzynarodowy szlak transportowy Via Carpatia, w województwie lubelskim będzie liczyć ok. 200 km. Kierowcy korzystają już z 94 km tej trasy. W realizacji jest 67 km, a w przetargu 34 km drogi S19.

3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Już linie Energetyczna 400 kv budowli koło Lublina tak żeby ominąć dom koleżanki Lubelskiej poślicy w efekcie czego opinia dostaje samozapłonu co jakiś czas.

  2. A mówią że Polak mądry po szkodzie… Spierdo…i z autostrady, a nasi oficjele znowu ich zatrudniają…