Chcieli zmusić 19-latkę do oddania pieniędzy. Zwabili ją do samochodu i wywieźli za miasto

bmw 2873382 1280
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

W ręce policjantów trafiło trzech mężczyzn, którzy zwabili do samochodu 19-latkę, a następnie ryglując drzwi uniemożliwili jej wyjście z pojazdu. Grozili też jej pozbawieniem życia.

Do zdarzenia doszło w miniony wtorek na terenie Zamościa. Dyżurny zamojskiej komendy otrzymał informację o tym, że 19-latka została pozbawiona wolności. Zgłaszający wyjaśnił policjantom, iż otrzymał od znajomej wiadomość z prośbą o pomoc i powiadomienie policji. Kobieta miała być przewożona samochodem marki BMW w kierunku Zwierzyńca.

Policjanci ze Szczebrzeszyna natychmiast przystąpili do działania. W Żurawnicy zatrzymali opisane przez zgłaszającego BMW, w którym byli trzej mężczyźni oraz młoda kobieta. Mundurowi uwolnili 19-latkę, a trzech pozostałych mężczyzn trafiło do policyjnego aresztu. Od kobiety przyjęto zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa na jej szkodę.

Z ustaleń policjantów wynika, że 19-latka w Zamościu została zwabiona do samochodu pod pretekstem rozmowy na temat zwrotu pieniędzy w kwocie 200 zł. Kiedy wsiadła jeden z mężczyzn 41-letni mieszkaniec powiatu biłgorajskiego zaryglował drzwi uniemożliwiając jej opuszczenie pojazdu. W samochodzie przebywali również siedzący za kierownicą BMW 44-latek oraz pasażer w wieku 32-lat, obaj również mieszkańcy powiatu biłgorajskiego.

Kiedy kierowca w jednej z podzamojskich miejscowości zatrzymał pojazd 19-latka podjęła próbę ucieczki, jednak 41-latek ponownie wepchnął ją do samochodu i zagroził pozbawieniem życia, jeśli podejmie ponowną próbę ucieczki i nie odda pieniędzy.

Zatrzymani mężczyźni usłyszeli prokuratorskie zarzuty. Może im grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności. Ponadto 41-latek odpowie również za kierowanie wobec 19-latki bezprawnej groźby pozbawienia życia w celu zmuszenia jej do oddania wierzytelności, za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Ten sam podejrzany usłyszał jeszcze jeden zarzut – znieważenia policjanta podczas i w związku z pełnieniem obowiązków służbowych, za co grozi kara do roku pozbawienia wolności.

W stosunku do 41-latka sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Natomiast dwaj pozostali podejrzani prokuratorskim postanowieniem otrzymali policyjny dozór oraz zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Powinni takich to tylko kulka w łeb i nie warto do więzienia tego typu trzymać