Chciała sprzedać opony przez Internet – straciła 45 tysięcy złotych

opony do samochodu
Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Mieszkanka Lublina, która chciała sprzedać opony przez Internet straciła 45 tysięcy złotych. O oszustwie powiadomiła policję.

Oszustwo podczas sprzedaży opon przez Internet

Kobieta na popularnym portalu ogłoszeniowym wystawił na sprzedaż opony. Bardzo szybko za pośrednictwem komunikatora WhatsApp otrzymała wiadomość od osoby zainteresowanej zakupem. „Klient” zadeklarował chęć nabycia poprzez wysyłkę towaru.

Po krótkiej wymianie wiadomości, pokrzywdzona otrzymała link, w który kliknęła. Została wtedy przekierowana do strony, na której wybrał nazwę swojego banku oraz wpisał dane karty płatniczej. Po wykonaniu tych czynności kilka razy próbowała zalogować się na swoje konto, jednak nieskutecznie.

Po pewnym czasie okazało się, że z rachunku mieszkanki Lublina zniknęły wszystkie oszczędności. Łącznie zniknęło 45 tysięcy złotych. Kobieta powiadomiła policję o oszustwie.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.