Chciał zażartować i podczas kontroli podał się za bohatera polskiej komedii

radiowóz policja
Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

O tym, że w niektórych przypadkach warto powstrzymać się od głupich żartów, dowiedział się mężczyzna, który podczas policyjnej kontroli podał się za bohatera polskiej komedii. Później tego bardzo żałował.

W środę policjanci z patrolu prewencyjnego pełniący służbę na terenie gminy Kraśnik zauważyli w stojący w ustronnym, ciemnym miejscu samochód osobowy, w którym siedziało dwóch mężczyzn.

Policjanci wiedząc, że w patrolowanym rejonie dochodzi do różnych przestępstw i wykroczeń podjęli czynność legitymowania siedzących w pojeździe osób.

Jednak jeden z mężczyzn zamiast podać swoje dane osobowe przekazał, iż nazywa się jak jeden z bohaterów polskiego filmu komediowego, a na żądanie funkcjonariuszy nie ujawnił swoich prawdziwych danych.

Policjanci zatrzymali mężczyznę i przewieźli go do komendy celem ustalenia prawdziwych danych osobowych. Dopiero tam, w trakcie czynności policyjnych ujawnił jak się faktycznie nazywa.

Zatrzymany mężczyzna zaczął się tłumaczyć, że to był tylko żart i nie chciał mieć żadnych problemów z tego powodu. Niestety jego żart sporo go kosztował. Za wprowadzenie policjantów w błąd został mandatem karnym w wysokości 500 zł.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Frasyniuk kiedy podawał się za Jana Józefa Grzyba nie został ukarany mandatem.
    Prawo widać nie obowiązuje wszystkich.