Chciał sprzedać opony, a padł ofiarą oszustwa

telefon, blik
fot. Policja

Oszust, podszywając się pod kupującego, zmanipulował 36-latka, który chciał sprzedać opony. Mężczyzna uwierzył w awarię banku i na polecenie oszusta wygenerował kody BLIK oraz podał dane karty.

Opony za 500 złotych, a straty na kilkanaście tysięcy

36-letni mieszkaniec powiatu biłgorajskiego został oszukany podczas internetowej transakcji. Mężczyzna na popularnym portalu ogłoszeniowym wystawił na sprzedaż opony za 500 złotych. Za pośrednictwem komunikatora skontaktowała się z nim osoba zainteresowana kupnem, która poprosiła go o podanie adresu i numeru konta.

Następnie rzekomy kupujący poinformował 36-latka, że na swój koszt wyśle po opony kuriera. Po chwili otrzymał telefon z informacją, że z uwagi na awarię w banku kupujący nie może dokonać przelewu i poprosił 36-latka o wygenerowanie kodu BLIK na kwotę 3 000 złotych, zapewniając, że odeśle mu za chwilę 3 500.

Mężczyzna zgodził się, po chwili został poproszony o wygenerowanie kolejnych kodów i podanie numeru oraz kodu CCV karty płatniczej. 36-latek zgodził się i wykonał wszystkie polecenia nieznajomego.

Po jakimś czasie postanowił skontaktować się ze swoim bankiem. Wtedy dowiedział się, że pieniądze wygenerowane za pomocą kodu BLIK zostały wypłacone w bankomacie na terenie kraju, a z jego konta dokonano przelewu. W efekcie manipulacji oszusta stracił ponad 15 000 złotych.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.