Chciał popełnić samobójstwo. Wiszącego na sznurze mężczyznę zauważyli policjanci przez okno

Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Szybka reakcja policjantów uchroniła desperata przed popełnieniem samobójstwa. 24-latek poinformował rodzinę telefonicznie, że zrobi sobie krzywdę. Mundurowi w ostatniej chwili zapobiegli tragedii.

W niedzielę kilka minut przed godz. 23 dyżurny radzyńskiej policji otrzymał zgłoszenie z treści, którego wynikało, że 24-latek z gminy Kąkolewnica chce popełnić samobójstwo. Na miejsce od razu wysłano policję.

Funkcjonariusze na miejscu w jednym z okien budynku zauważyli wiszącego na sznurze mężczyznę. Drzwi do pomieszczenia były zamknięta. Policjanci bez wahania siłowo weszli do pomieszczenia i odcięli go ze sznura.

Po sprawdzeniu funkcji życiowych okazało się, że mężczyzna nie oddycha. Mundurowi natychmiast przystąpili do resuscytacji krążeniowo-oddechowej w wyniku czego 24-latek odzyskał przytomność przed przyjazdem załogi karetki pogotowia.

Gdyby nie błyskawiczna interwencja mundurowych mogłoby dojść do tragedii.

Szybka reakcja policjantów st. sierż. Emila Gromady oraz sierż. Piotra Łukasika uchroniła desperata przed popełnieniem samobójstwa


Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.